Strona główna 112 Po brzegi wypchał plecak kapsułkami do prania. Sklepowego rabusia zatrzymał policjant po...

Po brzegi wypchał plecak kapsułkami do prania. Sklepowego rabusia zatrzymał policjant po służbie

0

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Świebodzicach w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży. Robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Policjant przystąpił do działania.

W poniedziałkowe wieczór funkcjonariusz zespołu dochodzeniowo-śledczego Komisariatu Policji w Świebodzicach, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów na ulicy Strzegomskiej w Świebodzicach. W pewnym momencie zauważył, jak jeden z klientów – po tym jak po brzegi wypchał swój plecak kapsułkami do prania – opuszcza sklep z niezapłaconym towarem. Policjant bezzwłocznie przystąpił do działania, okazał legitymację służbową informując, że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna nie chciał współpracować i biegiem postanowił oddalić się z miejsca interwencji – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjant nie odpuścił i kilka ulic dalej w bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę kradzieży i uniemożliwił dalszą ucieczkę, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. 27-letni sprawca kradzieży ukarany został mandatem karnym w związku popełnionymi wykroczeniami. Towar powrócił do dalszej sprzedaży – informuje Ząbek. Przypomina przy tym, że za kradzież rzeczy o wartości nieprzekraczającej 500 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Zatrzymany mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNastolatki z grupą dorosłych wykarczowały zarośnięte boisko w centrum Świdnicy. Marzą, by grać tu w piłkę [FOTO]
Następny artykułHulajnogi w rzece, zalewie i śmietniku. Mieszkańcy zwracają uwagę nie tylko na przypadki dewastacji