Strona główna Sport Pływanie Pływackie święto w Świebodzicach!

Pływackie święto w Świebodzicach!

0

Klub Sportowy Rekin Świebodzice już po raz trzynasty będzie organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Areną zmagań tradycyjnie będzie kryta pływalnia Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach, a najbliższa edycja odbędzie się już w sobotę, 1 kwietnia!

Jak zawsze szykują się fantastyczne emocje sportowe w mocnej obsadzie. Na starcie imprezy  zaprezentuje się około 400 utalentowanych zawodniczek i zawodników z roczników 2013-2007 i starsi. Uczestnicy rywalizować będą na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Dystans 100 metrów „kraulem” odbędzie się tradycyjnie w ramach Super Pucharu Sprintu. Nie będzie on jednak dostępny dla wszystkich, bowiem przewidziano normę kwalifikacyjną i rekordy życiowe na poziomie 1:08.00 wśród mężczyzn i 1:10.00 wśród kobiet. Zwycięzcy Super Pucharu Sprintu otrzymają puchary, medale oraz nagrodę finansową. Dodatkowa nagroda finansowa czeka za pobicie rekordu zawodów na dystansie 100m stylem dowolnym. Oprócz rywalizacji indywidualnej dojdzie także do zmagań sztafetowych w kategorii mikstów (po dwie zawodniczki i zawodnicy). Sztafety rozegrane zostaną w kategorii dzieci i open. Każdy uczestnik ma prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie.

Trzynasta edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu organizowana przez Klub Sportowy Rekin Świebodzice odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia. Na godz. 9.20 zaplanowano uroczyste otwarcie zawodów, a sama rywalizacja sportowa rozpocznie się 10 minut później. Organizatorzy przygotowali szesnaście konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe. Po zakończeniu zmagań dojdzie do ceremonii kończącej zawody. Uroczystość będzie miała miejsce w przyległej do pływalni hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach przy ulicy Mieszka Starego.

Organizatorzy przygotowują jak zawsze szereg niespodzianek. W pakiecie startowym znajdą się worki na strój sportowy, musy owocowe i batony zbożowe. Do tego przygotowane są nagrody rzeczowe dla trójki najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji FINA (suma punktów za dwa starty) w każdej kategorii wiekowej. Czeka również nagroda niespodzianka dla najmłodszego zawodnika zawodów, jak również nagroda rzeczowa dla trenera zwycięskiej sztafety. Nagrody finansowe w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym OPEN prezentują się następująco: 1. miejsce – 400 zł, 2. miejsce – 300 zł, 3. miejsce – 200 zł. Przygotowana jest również nagroda finansowa w wysokości 1600 zł za rekord zawodów w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.

XIII Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica współorganizowane są przez Szkołę Podstawową nr 2 Świebodzicach i objęte zostały patronatem burmistrza miasta, Pawła Ozgi.

/MDvR/

Poprzedni artykułBobry w Świdnicy budują z rozmachem [FOTO]
Następny artykułDzieci wybiorą najlepsze animacje. Wkrótce startuje lokalna odsłona festiwalu O!PLA 2023 w Żarowie