Strona główna Sport Inne Pięściarze rozpoczęli walkę o medale MDŚ

Pięściarze rozpoczęli walkę o medale MDŚ [FOTO]

0

Blisko 200 pięściarek i pięściarzy z terenu całego województwa rozpoczęło rywalizację w ramach 77. Mistrzostw Dolnego Śląska w boksie. Areną trzydniowych zmagań rozgrywanych od piątku, 17 marca do niedzieli, 19 marca jest hala widowiskowo-sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie.

W sobotę, 18 marca od godz. 12.00 trwać będą walki półfinałowe, a w niedzielę na kibiców czekać będą również od 12.00 starcia finałowe. Wstęp dla kibiców na wszystkie walki jest wolny – zachęcają do odwiedzenia hali sportowej na Zawiszowie organizatorzy przedsięwzięciaklub Boks Polonia Świdnica, a także Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski.

 

Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski zrzesza obecnie około 40 klubów z terenu całego województwa. Na starcie zawodów w Świdnicy planowany jest udział 154 zawodników i 26 zawodniczek w grupach wiekowych kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W tym roku przypada ponadto jubileusz 100-lecia istnienia Polskiego Związku Bokserskiego.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułWszczęto postępowanie wyjaśniające po policyjnej interwencji wobec 20-latka ze Strzegomia
Następny artykułLekooporna bakteria New Delhi w świdnickim szpitalu. Placówka uspokaja „Nie ma zagrożenia dla pacjentów”