Strona główna Sport Piłka ręczna Niedziela nie należała do nas…

Niedziela nie należała do nas…

0

Z cennymi porcjami doświadczenia, choć bez dających największą radość zwycięstw wróciły zespoły chłopców ŚKPR-u Świdnica z Kątów Wrocławskich, gdzie w niedzielę, 5 marca rozegrały kolejne mecze w Dolnośląskiej Lidze Chłopców.

To był mecz na szczycie ligowej tabeli, bo trzeci w stawce GOKiS podejmował drugi ŚKPR I. W Świdnicy 27:25 wygrali podopieczni Justyny Curyl. W rewanżu o jedną bramkę okazali się rywale (29:28). Długo wydawało się, że Szare Wilczki wygrają także na parkiecie w Kątach. Prowadziły niemal przez całe spotkanie – do przerwy było 17:13, a w 41. minucie 26:21. Niestety, w końcówce nasz zespół nieco się pogubił i roztrwonił całą przewagę, pechowo w sumie przegrywając to starcie. Nie ma co jednak zwieszać głów – wierzymy, że w kolejnych meczach będzie lepiej!

GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR I Świdnica 29:28 (13:17)

ŚKPR: Wasilewicz – Stramek 9, F. Paluch 7, Bronikowski 7, Kozar 5, Sz. Kocjan, Sawicki, B. Miedziński, Ożóg, Święs, Matlak,Banaś, Kopeć, Suszycki, W. Szmaj, Kula

Najmłodsza nasza wataha z grupy C chłopców rozegrała turniej z udziałem gospodarzy i Victorii Świebodzice. Młodzi świdniczanie zagrali bardzo ambitnie i długimi fragmentami toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami. Tym razem jednak to koledzy z GOKiS-u i Victorii okazali się skuteczniejsi. Co ważne, były to jednak już niższe przegrane niż w pierwszych meczach w tym sezonie!

Victoria Świebodzice – ŚKPR II Świdnica 17:6 (8:2)

ŚKPR II: F. Pawlak – Brygier 2, Wiśniewski 2, Tatko 1, F. Miedziński 1, Żywicki, Kuźdub, Szmaj, Jaźwik, Krynicki, Morawski, Mrzygłód, Grudziński, Wilczyński

GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR II Świdnica 20:13 (12:9)

ŚKPR II: F. Pawlak – Wiśniewski 5, Brygier 3, F. Miedziński 2, Tatko 2, Żywicki 1, Kuźdub, Szmaj, Jaźwik, Krynicki, Morawski, Mrzygłód, Grudziński, Wilczyński

Poprzedni artykułWładysława Orzeł z gminy Świdnica skończyła sto lat!