Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mazurkowy zawrót głowy. Zapraszają najmłodszych do wspólnego pieczenia ciast

Mazurkowy zawrót głowy. Zapraszają najmłodszych do wspólnego pieczenia ciast

0

W 14 sołectwach na terenie gminy Świdnica zapowiada się międzypokoleniowa integracja kulinarna. Piekąc ciasta z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież będą mogli nauczyć się wiele od kogoś, kto ma w tym doświadczenie i wie, jak piec prawdziwie tradycyjne wielkanocne przysmaki – zachęca rzecznik gminy Świdnica Janusz Waligóra.

– 20 marca zapraszamy na pierwsze warsztaty kulinarne pt. „Mazurkowy zawrót głowy” do Pszenna. Podczas zajęć dzieci samodzielnie upieką i ozdobią dwa wielkanocne mini mazurki, a przy okazji porozmawiają o wielkanocnych tradycjach. Zbliżający się czas Świąt Wielkanocnych to wspaniały moment do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem między pokoleniami oraz do cieszenia się smakiem tradycyjnych ciast. Bowiem przygotowanie wielkanocnych specjałów to także sposobność do spędzenia czasu razem i nauki ważnych umiejętności – podkreśla Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Warsztaty prowadzić będą gospodynie, które na co dzień działają w Kołach Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeniach i sołectwach. Szczegółowy terminarz spotkań na plakacie.

/opr. red./

Poprzedni artykułMłodzicy poznali rywali w 1/16 finału Pucharu ZPRP
Następny artykułPolicja apeluje do kierowców o nagrania po zuchwałej kradzieży w Świdnicy