Strona główna Kultura Kosmiczne origami. Rozpoczęły się zgłoszenia do 11. edycji żarowskiego festiwalu

Kosmiczne origami. Rozpoczęły się zgłoszenia do 11. edycji żarowskiego festiwalu [AKTUALIZACJA]

0

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu Origami w Żarowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest hasło – „W kosmosie”. Początkowo prace można było nadsyłać do 12 kwietnia, termin jednak wydłużono do 22 maja.

III Festiwal Origami „Papierowe ewolucje”, fot. GCKiS w Żarowie (facebook)

Sztuka składania papieru, pochodząca z Chin i rozwijana od wieków przez Japonię, ma mnóstwa zalet. Nie tylko stanowi świetną zabawę, ale też wspiera w rozwoju edukacyjnym czy uczy cierpliwości i dokładności. Jest też ciekawym zajęciem na spędzenie wolnego czasu, dzięki któremu możemy stworzyć papierowe dzieła sztuki, mogące stać się pięknymi, oryginalnymi ozdobami.

To właśnie miłośników tworzenia papierowych fantazji w każdym wieku zaprasza do udziału w swoim konkursie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zgłoszenia do żarowskiego XI Ogólnopolskiego Festiwalu Origami już się rozpoczęły. Tym razem tematem będzie hasło „W kosmosie”. Początkowo prace można  było przesyłać do 12 kwietnia, później jednak termin wydłużono do 22 maja. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 31 maja.

Szczegóły, regulamin i karty zgłoszenia na stronie GCKiS w Żarowie

/oprac. AN/
/materiały – organizatora/

Poprzedni artykułAktywność przed wyborami coraz większa. Platforma Obywatelska organizuje konferencję w Świdnicy
Następny artykułKiepska kolejka dla ekip z grupy zachodniej