Strona główna Wydarzenia Świdnica Dyrektor wydziału transportu przeszła na emeryturę. Za wieloletnią pracę podziękowali jej samorządowcy

Dyrektor wydziału transportu przeszła na emeryturę. Za wieloletnią pracę podziękowali jej samorządowcy

0

Po blisko dwudziestu latach na stanowisku urzędniczym, na emeryturę przeszła Małgorzata Lubandy – dotychczasowa dyrektor wydziału transportu w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. W piątek, podczas posiedzenia Rady Miejskiej podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz miasta złożyli jej współpracownicy oraz samorządowcy.

mat. UM Świdnica

Małgorzata Lubandy przepracowała w naszym urzędzie prawie dwadzieścia lat. Przeszła długą, dobrą drogę – kończąc ją na stanowisku dyrektora wydziału komunikacji, stając przed zupełnie nowymi zadaniami. Wydział pod jej kierownictwem wykonał bardzo dużo rzeczy w naszym mieście – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

To między innymi bardzo duży zakres wymiany przystanków autobusowych, to nowe przystanki, to elektroniczny system powiadamiania pasażerów, to wiele nowoczesnych technologii wprowadzonych do naszego miasta, to przede wszystkim to bardzo ścisła współpraca z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, to także czas, kiedy dokonywaliśmy przełomu, jeśli chodzi o wymianę taboru, o zmianę parametrów ekologicznych w tym taborze w postaci zakupu autobusów elektrycznych – wyliczała.

Nowym dyrektorem wydziału transportu został Sławomir Kwiatkowski, który ostatnich kilka lat pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Świdnicy. Na stanowisko został wybrany w drodze konkursu.

/mn/

Poprzedni artykułO Miejscach Pamięci we Wschodniej i Zachodniej Europie
Następny artykułŚwidniczanka podawała się za lekarkę. Ukradła seniorce 2500 złotych