Strona główna Sport Piłka ręczna Cel osiągnięty, ale łatwo nie było…

Cel osiągnięty, ale łatwo nie było…

0

Przed meczem gospodarze przestrzegali, że chociaż zespół z Gorzyc Wielkich jest outsiderem, to wielokrotnie potrafił wysoko zawiesić poprzeczkę swoim rywalom. I tak też było w sobotni wieczór. Po bardzo trudnym spotkaniu, w którym Szare Wilki mierzyły się nie tylko z przeciwnikiem, ale też własną słabszą dyspozycją, piłkarze ręczni ŚKPR-u wygrali 33:30 (15:17).

Z tego meczu trzeba wyciągnąć wnioski, ale z drugiej strony jak najszybciej o nim zapomnieć. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty – podsumował Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u Świdnica. W kadrze na to spotkanie znów zabrakło Michała Wojtali, który choć dochodzi już do zdrowia, to sztab szkoleniowy postanowił dać mu jeszcze wolne. Kłopot pojawił się jednak tuż po rozgrzewce, gdy niedyspozycję zgłosił Mateusz Redko. Trener Krzysztof Terebun musiał naprędce nakreślić nową taktykę na to spotkanie i kolejny raz zmuszony był rotować ustawieniem zawodników. Gospodarzom długo szło jak po grudzie. Dość powiedzieć, że pierwszy raz wyszli na prowadzenie dopiero w 36. minucie (19:18), ale i potem nie było łatwo. Przełom nastąpił w ostatnich dziesięciu minutach gry. Przy stanie 28:26 na korzyść gości, świdniczanie rzucili pięć bramek z rzędu i wyprowadzili wynik na 31:28 w 56. minucie. W końcówce Szare Wilki nie dały sobie odebrać ciężko wywalczonego kompletu punktów.

Najlepszymi zawodnikami spotkania uznani zostali: Olgierd Etel (ŚKPR) i Łukasz Wołowicz (SPR). Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpi dwutygodniowa przerwa. 19 marca nasz zespół czeka ważny wyjazdowy mecz Trójką Nowa Sól.

ŚKPR Świdnica – SPR Gorzyce Wielkie 33:30 (15:17)

Przebieg meczu: 5 min 2:5, 10 min 5:8, 15 min 7:9, 20 min 9:11, 25 min 12:12, 30 min 15:17, 40 min 18:18, 40 min 20:21, 45 min 24:24, 50 min 26:27, 55 min 30:28, 60 min 33:30

ŚKPR: Jabłoński, Shupyk – Pęczar 10, Chmiel 8, Galik 5, Etel 4, Wołodkiewicz 3, Zelek 2, Pierzak 1, Ingram, Bal, Dobrzański, Bieryt

Kary: ŚKPR 6 minut, SPR 4 minuty

Karne: ŚKPR 1/1, SPR 4/4

18. kolejka (4-03)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Grunwald Poznań 27:30 (13:15)
GOKiS Kąty Wrocławskie – Bór Joynext Oborniki Śląskie 31:16 (11:6)
Wolsztyniak Wolsztyn – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra 27:25 (14:11)
Tęcza Folplast Kościan – Olimp Grodków 32:30 (18:17)
Siódemka Miedź Huras Legnica – ZEW Świebodzin 34:35 (17:15)
Real Astromal Leszno – Trójka Nowa Sól 28:28 (14:14), k. 4:2