Strona główna Artykuł sponsorowany Beton dekoracyjny — jak położyć?

Beton dekoracyjny — jak położyć?

0

Beton dekoracyjny to rodzaj betonu, który jest stosowany w celu zwiększenia estetyki przestrzeni. Stosowany jest zwykle we wnętrzach domów i mieszkań, ale również przestrzeniach komercyjnych i publicznych. Zastanawiasz się jak położyć beton dekoracyjny? Sprawdź poniższe propozycje!

Beton dekoracyjny — zastosowanie

Beton dekoracyjny może być używany na różnych powierzchniach. Jest stosowany do dekoracji patio, chodników, podjazdów, tarasów basenów i w wielu innych miejscach. Może być również używany do tworzenia unikalnych efektów dekoracyjnych, takich jak beton stemplowany, odsłonięte kruszywo i prasowany beton dekoracyjny. Beton dekoracyjny ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Jest trwały i wymaga minimalnej konserwacji, co czyni go idealnym wyborem na zewnątrz. Ma również doskonałe właściwości i jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nadaje się do stosowania w wielu miejscach. Co więcej, beton dekoracyjny można personalizować, tworząc niepowtarzalne projekty o różnych kolorach, fakturach i wzorach, które dodadzą wyjątkowości każdej przestrzeni. Posiada również szeroką gamę opcji, które dają właścicielom domów, mieszkań i wnętrzom komercyjnym swobodę tworzenia własnych projektów. Rozglądasz się za wysokiej klasy betonem dekoracyjnym. Postaw na beton Warszawa – betonpl.eu. Duży wybór, świetna jakość i atrakcyjne ceny, to tylko niektóre z wielu atutów firmy.

Beton dekoracyjny — jak położyć?

Zastanawiasz się jak położyć beton dekoracyjny. Proponujemy dwie techniki, które różnią się kosztami, efektem i sposobem układania

Pierwszy sposób układania betonu dekoracyjnego

Przy pierwszym sposobie należy w pierwszej kolejności przygotować i zagruntować podłoże a dopiero w następnym kroku położyć tynk dekoracyjny, który jest imitacja betonu. W specjalistycznym sklepie lub markecie budowlanym znajdziesz gotowy beton dekoracyjny w postaci proszku, lub masy. Zakupioną mieszankę należy w odpowiedniej proporcji zmieszać z woda. Wszelkie instrukcje z pewnością znajdą się na opakowaniu.

Do nakładania tak przygotowanej masy potrzebna będzie packa wenecka. Po nałożeniu na powierzchnię należy odczekać około 30 minut i przystąpić do wygładzania. W ten sposób powstanie gładka powierzchnia. Do uzyskania charakterystycznych nierówności potrzebny będzie na przykład odpowiedni wałek o porowatej i chropowatej powierzchni. Tego rodzaju wykończenia świetnie sprawdzą się w salonach, przestrzeniach biurowych i sypialniach.

Drugi sposób kładzenia betonu dekoracyjnego

W drugim sposobie wykorzystywane są płyty betonowe (beton architektoniczny). Płyty są dość ciężkie, dlatego wymagają odpowiedniego mocowania. Warto postawić na mocny klej, ale lepszym i bezpieczniejszym sposobem jest mocowanie za pomocą mocnych śrub, kotew lub kołków rozporowych. Na rynku znajdziesz płyty o różnych szerokościach, grubościach i kształtach, które dają nieograniczone możliwości przy projektowaniu wnętrz. Dostępne są płyty kwadratowe, prostokątne, w kształcie rombu, trójkąta, ale również puzzle lub piramidy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Chcemy państwa trochę nudnego”. Platforma Obywatelska zagrzewa do wyborów [FOTO]
Następny artykułBy mamy usłyszały tętno dziecka