Strona główna Sport Inne Wygrywamy w zaległym meczu ze Śląskiem

Wygrywamy w zaległym meczu ze Śląskiem

0

Zespół Domino Polonii Świdnica wrócił do gry w punkty po blisko miesięcznej przerwie. Biało-zieloni w zaległym spotkaniu 15. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn pokonali po zaciętym meczu na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno ekipę Exacy Systems Śląsk Wrocław.

Świdniczanie okazali się od wrocławian lepsi po raz drugi w sezonie 2022/2023, lecz mecz rewanżowy w Świdnicy były jeszcze bardziej zacięty niż pierwszy bój pomiędzy obiema ekipami. Przypomnijmy, że 5 listopada podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego wygrali na wyjeździe 79:69, załatwiając sprawę w drugiej i trzeciej kwarcie. Te części gry biało-zieloni wygrywali odpowiednio 21:10 i 20:9, obejmując prowadzenie, a następnie uzyskując bezpieczną przewagę. Bój rewanżowy rozgrywany w Świdnicy był zacięty, a zespoły dobrze spisywały się w ofensywie. Gospodarze rozpoczęli od wygranej 25:19, ale później dwie kwarty padły łupem rywali po 28:24. W efekcie przed ostatnią ćwiartką zawodnicy ze stolicy Dolnego Ślaska prowadzili różnicą dwóch „oczek”. Miejscowi zwarli szyki w obronie i w ostatniej odsłonie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 98:93. Drużyna Domino Polonii Świdnica z 7 zwycięstwami i 9 porażkami plasuje się obecnie z 23 punktami na 6. pozycji w tabeli w stawce 10 zespołów. W sobotę, 4 marca biało-zieloni rozegrają przedostatni pojedynek ligowy w sezonie 2022/2023, a ostatni mający miejsce w Świdnicy. Nasi zawodnicy podejmą we własnej hali czwarty w stawce SKM Zastal Zielona Góra.

Domino Polonia Świdnica – Exact Systems Śląsk Wrocław 98:93 (25:19, 24:28, 24:28, 25:18)

Polonia: Hałdaś (26), Słobodzian (21), Kosmala (19), Soboń (12), Sieńko (7), Poradzisz (5), Liuras (3), Ozga (3), Rejek (2), Cisek.

/MDvR, FOTO: Dawid Wójcikowski / Domino Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułKomu przekazać 1,5% podatku? Wesprzyj Edwarda Kruka
Następny artykułDrużyny zaprezentowane. Pięć dni do startu jubileuszowej edycji Memoriału [ZAPOWIEDŹ]