Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom. Trwa budowa kompleksu mieszkalnego

Strzegom. Trwa budowa kompleksu mieszkalnego

0

Na przełomie kwietnia i maja mają zostać zakończone prace związane z budową zespołu budynków mieszkalnych przy ulicy Konopnickiej w Strzegomiu. Na realizację mieszkaniowej inwestycji przeznaczono ponad 15 mln złotych.

W ramach realizowanej obecnie inwestycji powstanie 79 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych oraz 6 mieszkań przygotowanych do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne, które będą wchodzić w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Jak informują strzegomscy urzędnicy, z uwagi na okres zimowy prace na budowie uległy spowolnieniu. – Utrudnione są roboty wykończeniowe i elewacyjne. Obecnie trwają prace brukarskie wewnątrz osiedla od strony toru kolejowego, ponadto schody stalowe wejściowe do mieszkań są wyposażane w stopnie drewniane i podesty. Wewnątrz mieszkań sukcesywnie trwa tak zwany biały montaż, czyli montowane są urządzenia sanitarne. W lokalach, gdzie uruchomiono już ogrzewanie trwają prace związane z układaniem paneli i malowaniem – mówi Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Zakończenie budowy osiedla spodziewane jest na przełomie kwietnia i maja 2023 roku. Później nastąpi procedura przekazania mieszkań do użytkowania. Zadanie jest dofinansowane na poziomie ok. 12 mln zł przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 15 mln zł – informuje Wanecki.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska. Ruszył remont ulicy Ceglanej [FOTO]
Następny artykułRzeźbiarz Piotr Kozak zaprezentował swoje wyjątkowe prace w Świdnicy [FOTO]