Strona główna Sport Piłka nożna Sparingowe granie i turnieje kończone na podium

Sparingowe granie i turnieje kończone na podium

0

Bardzo pracowity weekend mają za sobą młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Kolejne mecze kontrolne rozegrali juniorzy starsi, trampkarze i młodzicy. Cenne doświadczenie podczas turniejów zbierali też zawodnicy z biało-zielonych grup orlików i żaków.

Bardzo solidne przetarcie w starciu z wymagającym rywalem zaliczyli podczas ostatniego weekendu juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z ligi wojewódzkiej. Biało-zieloni na własnym terenie podejmowali lidera klasy okręgowej seniorów – zespół Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. – Mimo sporych braków kadrowych zagraliśmy całkiem przyzwoite zawody na tle lidera klasy okręgowej seniorów. Zaprezentowaliśmy się dziś solidnie, grając na dużej intensywności i w naszej grze w końcu pojawiła się cierpliwość, której brakowało w poprzednich sparingach. Brawo dla drużyny za dobre granie! Nie zatrzymujemy się i pracujemy dalej – komentował chwile po zakończeniu sparingowego spotkania z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, trener juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica – Jakub Rosiak. Biało-zieloni mieli swoje szanse, by wygrać to spotkani, a najlepszą był z pewności zmarnowany niestety przez nas rzut karny. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa dwójki młodych zawodników z rocznika 2007 – Igora Zawiły i Jakuba Sośnickiego.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica (LDJ) – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (OS) 0:0

Skład: Widła, Markowski, Oboza, Sośnicki, Wysoczański, Król, Zawiła, Korab, Kruczek, Szewczyk , Lipiński oraz Telicki, Czyż, Kałwak, Cybruch, Styś, zawodnik testowany.

Obie drużyny młodzików w sobotę, 4 lutego rywalizowały na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze Ślęzą Wrocław. Starsi z rocznika 2010 prowadzili 2:0, ale później chwile przestoju kosztowały ich utratę trzech goli i porażkę 2:3. Młodsi zawodnicy z rocznika 2011 po ambitnym grze ulegli wrocławianom 1:3. Dzień później biało-zieloni mieli rozegrać kolejne dwa pojedynki, ale finalnie odbył się jeden, bowiem na teren OSiR-u Świdnica nie dotarł Górnik Wałbrzych. Młodsza drużyna młodzików zagrała z nawet 3 lata starszymi trampkarzami Pogoni Pieszyce. Górą byli goście (3:0 – gole w końcówce pojedynku), lecz biało-zieloni zaprezentowali się bardzo dobrze. – Jestem bardzo zadowolony z tych wszystkich sparingów. Wyniki w okresie przygotowawczym są sprawą absolutnie drugorzędną, interesuje mnie to, byśmy popełniali jak najmniej błędów nad którymi pracujemy, a tak właśnie się dzieje. W najbliższy weekend czekają nas spotkania wyjazdowe w Nachodzie i Opolu – komentuje trener drużyny młodzików, Mariusz Krupczak.

Sparingowe zwycięstwo odnotowała biało-zielona drużyna trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Piotra Krygiera podejmowali na własnym obiekcie rówieśników z UKS-u Lechia Dzierżoniów, pewnie i przekonująco triumfując 5:1 (Łabędź – 2, Dudek, Dola, Pieńkowski). – Tego dnia byliśmy lepsi, prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sytuacje. Niestety po raz kolejny choroby wyeliminowały z gry sporą liczbę zawodników. Cały czas pracujemy dalej i myślami jesteśmy już przy kolejnych zajęciach i meczach kontrolnych – mówi trener naszych trampkarzy, Piotr Krygier.

Z drugim miejscem z Jawora z turnieju Jaworzanka Cup wyjechała biało-zielona grupa orlików z rocznika 2012 trenera Przemysława Malczyka. Nasi młodzi zawodnicy przegrali finał dopiero w karnych, ale do domu wracali ponadto z jedną nagrodą indywidualną – dla Kajetana Siedziukiewicza (najlepszy zawodnik imprezy)! – Zespół zaprezentował się przyzwoicie. Do meczu finałowego wygraliśmy wszystkie mecze. Finał przegraliśmy po rzutach karnych z Chojnowem w wymiarze 7:8 (w regulaminowym czasie gry było 1:1). Warto dodać, że wcześniej w grupie zdołaliśmy ograć naszych przeciwników z decydującego starcia. Turnieje halowe traktujemy jako przerywnik podczas przygotowań do sezonu, gdzie będziemy rywalizować ze starszymi zawodnikami w lidze młodzika młodszego – komentuje trener drużyny orlików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2012, Przemysław Malczyk.

Skład naszej drużyny: Antoniuk, Marciniszyn, Krawczyk, Siedziukiewicz, Ulfik, Walczak, Święcicki, Ryzhenko, Szefler.

Fantastycznie zaprezentowali się biało-zieloni piłkarze z grup żaków IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podczas turnieju rocznika 2014 organizowanego na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie przez Akademię Piłkarską 13 Świdnica. Odnotujmy, że ekipa trenera Szymona Goździejewskiego występująca w niedzielę, 5 lutego pod wodzą Kacpra Goździejewskiego zwyciężyła w całym turnieju z kompletem wygranych (i zaledwie jednym, jedynym straconym golem w ostatniej minucie ostatniego pojedynku…), a dwie grupy naborowe trenera Szymona Majcherczyka zaprezentowały się znakomicie, zbierając swoje pierwsze turniejowe szlify i plasując się na lokatach 5 i 7. W tym wypadku nauka i zdobyte doświadczenie było najważniejsze.

Świetny turniej piłkarski ma za sobą także nieco młodsza grupa żaków z rocznika 2015 (trener Andrii Kozachenko) IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Nasi znakomici zawodnicy walczyli we Wrocławiu, nie prowadzono klasyfikacji końcowej, ale dodajemy, że nie przegraliśmy żadnego spotkania (4:2 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, 6:0 z Akademią Piłkarską WKS Śląsk Wrocław, 6:0 z Akademią Piłkarską Kolektyw, 5:0 z Juventus Academy Legnica i po 1:1 z Akademią Piłkarską Oleśnica i Pogonią Zduńska Wola). – To było dla nas kolejne, cenne doświadczenie. W tym wieku liczy się granie i minuty spędzone na boisku. Ważne że dzieci były zadowolone i spisały się na medal – ocenia trener Kozachenko. Dodajmy, że nagrodę MVP dla najlepszego gracza turnieju zdobył Aleksander Kozar, a najlepszym zawodnikiem naszej ekipy uznano Aleksandra Łagiewkę.

Skład: Aleksander Łagiewka, Aleksander Kozar, Antek Kraus, Kajetan Połubiński, Kornel Tadla, Gracjan Kos, Igor Ozóg.

/MDvR/

Poprzedni artykułZapadlisko w Szczepanowie. Interweniowali strażacy [FOTO]
Następny artykułForma idzie w górę, dolnośląska czołówka coraz bliżej… [FOTO]