Strona główna Wydarzenia Od piątku gwałtowna zmiana pogody

Od piątku gwałtowna zmiana pogody

0

Synoptycy IMGW na dzisiaj i czwartek, 16 lutego prognozują wyżową pogodę z rozpogodzeniami. Ostrzegają jednak przed dużą zmianą, która nastąpi 17 lutego.

– Sytuacja zmieni się w piątek, gdy dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niżowego i pojawią się opady deszczu związane z chłodnym frontem atmosferycznym. Dodatkowo, w nocy z piątku na sobotę (17/18.02) i w sobotę nad południową Skandynawią i Bałtykiem przemieści się głęboki ośrodek niżowy z układem frontów. Przyniesie on jeszcze więcej deszczu, miejscami około 15 mm na 12 godzin, możliwość burz, ale przede wszystkim bardzo silny i niebezpieczny wiatr. Na Wybrzeżu porywy mogą sięgać 120 km/h, w głębi lądu około 80-90 km/h. Na Bałtyku spodziewamy się silnego sztormu. W sobotę wiatr będzie wiał z północnego zachodu, co będzie stanowiło dodatkowe zagrożenie dla rejonów nadmorskich. Wiatr zacznie słabnąć stopniowo w nocy z soboty na niedzielę – zapowiada Instytut Meteorologii.

Ze względu na tak niebezpieczną pogodę w Prognozie Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych zawarto informację o możliwości wystawienia w piątek i w sobotę ostrzeżeń na silny wiatr ze stopniem drugim, a dla rejonów nadmorskich nawet ze stopniem trzecim.

/opr. red., źródło IMGW/

Poprzedni artykułNaprawa automatycznej skrzyni biegów w Mercedesie – adres, na który warto postawić?
Następny artykułOdpady komunalne Warszawa – co to za odpady i jak się je utylizuje?