Do jednostek ochotniczej straży pożarnej ze Śmiałowic oraz Mrowin trafiły łodzie z zasoby Państwowej Straży Pożarnej.

– 10 lutego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świebodzicach odbyło się przekazanie z zasobów Państwowej Straży Pożarnej dwóch łodzi do jednostek OSP Śmiałowice (gmina Marcinowice) oraz OSP Mrowiny (gmina Żarów) – informuje asp. Paweł Szydłowski z KP PSP Świdnica.
– Łodzie wzmocnią gotowość operacyjną w gminach Marcinowice oraz Żarów. Warto podkreślić to, że w gminie Marcinowice jest to pierwsza łódź, która stanowić będzie ważne ogniowo z punktu widzenia bezpieczeństwa z zakresu ratownictwa wodnego – wskazuje Szydłowski.
/KP PSP Świdnica, opr. mn/

![Świętowali jubileusz złotych godów. Burmistrz Żarowa wręczył pamiątkowe medale [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Zarow-zlote-gody-2026.07.07-24-238x178.jpg)




![Ogromny pożar ugaszony, ale strażacy nadal pracują na spalonej hałdzie plastików [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/po-pozarze-ul.-Kolejowa-Strzegom-14-07-2026-6-100x75.jpg)


