Strona główna Wydarzenia Strzegom Kopciuchy do wymiany. Można wnioskować o dotację

Kopciuchy do wymiany. Można wnioskować o dotację

0

14 lutego w gminie Strzegom rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie dla właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych, którzy mogą uzyskać dofinansowanie do wymiany pieców w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Celem tego programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych – wyjaśnia Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Program wspiera zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – wylicza Wanecki.

Szczegółowe informacje związane z naborem wniosków można uzyskać od pracowników Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (pokój nr 31 – II piętro) lub pod numerem telefonu 74 8560-531. Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” w gminie Strzegom. Wnioski będą przyjmowane w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu – Wydział Obsługi Interesanta (pokój nr 15).

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułRuszył sezon rozliczeń z fiskusem. Można przekazać 1,5% podatku na organizacje pożytku publicznego
Następny artykułJakie elektronarzędzia wybrać do domu?