Strona główna Wydarzenia Świdnica Ferie uczniów z Ukrainy

Ferie uczniów z Ukrainy

0

II Liceum Ogólnokształcące od początku tego roku szkolnego współpracuje z wrocławską Fundacją Ukraina. Dzięki temu w szkole pracuje Liudmyla Tkachenko – asystentka międzykulturowa. W czasie roku szkolnego opiekuje się ukraińskimi uczniami uczącymi się w II LO, a podczas ferii zimowych udało się dla grupy zorganizować cztery wyjazdy do Wrocławia na zajęcia psychologiczne połączone z programem wypoczynkowo-edukacyjnym.


Po warsztatach psychologicznych kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu. Jak pokazują załączone zdjęcia, podróż po „wodnym świecie” stanowiła atrakcję pełną tajemnic i przygód takich jak: wirtualna podróż batyskafem, doświadczanie śnieżnej zamieci, zamieniane pary wodnej w ogień, śledzenie procesu ewolucji w wodzie czy wizualizacja „powodzi tysiąclecia” z 1997 roku.

Ukraińscy uczniowie z uwagą i zrozumieniem wsłuchiwali się w komentarze przewodnika – oczywiście po polsku – co świadczyło notabene o tym, że coraz lepiej opanowują tajniki języka polskiego. Wizytę w „Hydropolis” sfinansowała Gmina Wrocław, a grupą opiekowała się asystentka międzykulturowa Liudmyla Tkachenko z Fundacji „Ukraina”.

– W wyjazdach do Wrocławia uczestniczyli uczniowie ukraińscy z II LO oraz grupa uczniów z innych szkół, którzy uczęszczają do Banacha na zajęcia dodatkowe z języka polskiego dla obcokrajowców prowadzonych przez panią Annę Bielawską. Cieszę się bardzo, że udało nam się dzięki Fundacji Ukraina zatrudnić w szkolę asystentkę międzykulturową, która świetnie współpracuje z młodzieżą i ich rodzicami pomagając w aklimatyzacji w Polsce oraz w procesie nauczania – mówi dyrektor szkoły Jacek Iwancz.

/inf. II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykuł220. urodziny Schlaga z międzynarodową konferencją naukową i koncertem
Następny artykułInterwencja strażaków przy Tołstoja. Podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla