Strona główna Kultura 9. Festiwal Filmowy Spektrum. Trwa nabór do konkursów Okiem Młodych

9. Festiwal Filmowy Spektrum. Trwa nabór do konkursów Okiem Młodych

0

Rozpoczął się nabór filmów do konkursów Okiem Młodych w ramach  Festiwalu Filmowego Spektrum! Do 30 czerwca młodzi filmowcy mogą zgłaszać swoje krótkie metraże w czterech sekcjach konkursowych, które zostaną zaprezentowane podczas 9. już edycji festiwalu, który tradycyjnie odbędzie się jesienią – ogłoszenie dat już niedługo.

Finał „Okiem Młodych” 2018 rok. Grand Prix Konkursu Głównego otrzymała Małgorzata Goździk za film „Tort / The Cake”

Konkurs Okiem Młodych – Fabuła
Konkurs Okiem Młodych – Dokument
Konkurs Okiem Młodych – Animacja
Konkurs Amatorski Okiem Młodych

Konkursy Okiem Młodych: Fabuła – Dokument – Animacja są dedykowane twórcom do 35 roku życia. Konkurs Amatorski Okiem Młodych jest przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu. Do konkursu amatorskiego mogą zgłaszać się jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych. Długość filmów w każdej z kategorii nie może przekraczać 30 min.

Laureatów wszystkich konkursów wybierze trzyosobowe Jury, w którego skład wejdą przedstawiciele świata filmu i sztuki, wskazując w ten sposób, komu z reżyserów i reżyserek warto przyglądać się w najbliższych latach. Dodatkowo, podkreślając wyjątkowy, lokalny charakter festiwalu, filmy oceniać będzie również Jury złożone z członków świdnickiej społeczności.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez portal FilmFreeway: TUTAJ

Więcej informacji o naborze i procesie selekcyjnym na stronie festiwalu:

https://spektrumfestiwal.pl/zglos-swoj-film/ i w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/3luF7qFkt

***

Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i finansowany ze środków miasta Świdnica. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Festiwal odbędzie się jesienią 2023 roku.

Poprzedni artykułOd warsztatów po zabawę na ściance wspinaczkowej. Ferie z gminą Świdnica
Następny artykułEmerytury i awanse świdnickich policjantów