Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity występ świdniczan. Jesteśmy drudzy na Dolnym Śląsku!

Znakomity występ świdniczan. Jesteśmy drudzy na Dolnym Śląsku!

0

Spory sukces zapisali na swoim koncie trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rywalizujący w ostatnią sobotę, 21 stycznia w wielkim finale Dolnego Śląska w futsalu w kategorii wiekowej U-15. Biało-zieloni zakończyli rozgrywki w Kobierzycach na bardzo wysokim, drugim stopniu podium i z nagrodą dla zawodnika MVP całej imprezy!

Podczas dolnośląskiego finału na placu boju zameldowały się cztery, najlepsze ekipy z terenu Dolnego Śląska. Byli to wcześniej wyłonieni mistrzowie Podokręgu Wałbrzych, Podokręgu Legnica, Podokręgu Jelenia Góra i Podokręgu Wrocław. Były to kolejno zespoły IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Zagłębia Lubin, Karkonoszy Jelenia Góra i Olympicu Wrocław. Przypomnijmy, że świdniczanie okazali się najlepsi podczas grudniowego finału strefowego rozgrywanego w Jaworzynie Śląskiej. Za naszymi plecami uplasowały się wtedy drużyny Górnika Wałbrzych, Pogoni Pieszyce, Gwarka Wałbrzych i Karoliny Jaworzyna Śląska.

Podczas wielkiego, dolnośląskiego finału bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra, wygrywając wszystkie spotkania. Nam przypadła druga lokata, a za plecami pozostawiliśmy z kolei Olympic Wrocław i Zagłębie Lubin. – Pierwszy mecz wygraliśmy z zespołem Olympicu Wrocław, później musieliśmy uznać wyższość Karkonoszy, a na koniec po raz drugi dopisaliśmy do swojego dorobku pełną pulę punktów, pokonując Zagłębie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany ponadto Paweł Łabędź. Ogólnie jestem zadowolony, aczkolwiek na mecz z Karkonoszami po prostu „nie dojechaliśmy”. To była dobra odskocznia od tradycyjnej piłki nożnej na boisku – komentuje trener trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Piotr Krygier.

Skład świdnickiego zespołu: Sikora, Oleś, Stelmach, Pierzchała, Łabędź, Kołodziejczyk, Ladenberger, Pieńkowski, Dudek, Mazur.

/MDvR/

Poprzedni artykułZnaleziono klucze w Parku Centralnym [Aktualizacja]
Następny artykułNa co panowie powinni zwrócić uwagę, wybierając idealną kurtkę dla siebie?