Strona główna Artykuł sponsorowany Zmiany pogody a zachowanie domowych zwierzaków

Zmiany pogody a zachowanie domowych zwierzaków

0

W większości nie zdajemy sobie sprawy, że zmiany pogody wpływają na wszystkie żyjące istoty – ludzi, rośliny – w szczególności ważne dla nas – zwierzęta domowe. Jeśli żyjemy z naszymi pupilami na co dzień, możemy zaobserwować różnice w ich zachowaniu, których do tej pory nie wiązaliśmy może ze stanem za oknem.

Pogoda dla wrażliwych

Wpływ, jaki mają na świat ożywiony zewnętrzne warunki atmosferyczne bada interdyscyplinarna nauka zwana biometeorologią. Analizuje zjawiska z zakresu biologii, medycyny, klimatologii a także geografii. Oczywiście, każdy organizm ma swoją własną skalę wrażliwości na czynniki pogodowe – dotyczy to zarówno ludzi jak i zwierząt.

Meteopatia u psów

Uważna obserwacja pozwoli nam wychwycić zmiany w zachowaniu psów, które mogą być powodowane różnicami zachodzącymi w pogodzie. Wszyscy opiekunowie psów dostrzegają okresy apatii lub zdenerwowania, nadmiernej senności lub braku apetytu. Zwróćmy uwagę czy spadek nastroju naszego pupila pojawia częściej wraz ze zmianą pogody. Jeśli zdarzy się, że nasz czworonożny przyjaciel ma akurat gorszy dzień, dajmy mu więcej czasu na odpoczynek i sen w ulubionym legowisku np. wygodnej poduszce z serii BB Republic.

Koty jak barometry

Czy koty przepowiadają pogodę? Do tej pory wczesnych oznak zmiany pogody wypatrywaliśmy raczej u ptaków, które np. milkły tuż przed burzą. Okazuje się, że równie dobrze możemy obserwować zachowanie naszego tajemniczego pupila – kota. Możemy sami sprawdzić, czy czyszczące swoje futro i kładące się na grzbiecie zwierzaki zapowiadają bezchmurne niebo. Drapanie mebli i brak entuzjazmu do wychodzenia z domu będzie zaś oznaką nadchodzącego deszczu.

Artykuł stworzony przez BB Republic.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMobilne Laboratorium Przyszłości w Grodziszczu
Następny artykułMarcin Balcerowski i Waldemar Woźniak uhonorowani Orłami Powiatu [FOTO/VIDEO]