Strona główna Kultura Wystawa o dawnej fabryce Organika w Żarowie otwarta

Wystawa o dawnej fabryce Organika w Żarowie otwarta [FOTO]

0

W Żarowskiej Strefy Wystawienniczej można już oglądać wystawę zatytułowaną „Praca w Dolnośląskich Zakładach Chemicznych „Organika”. Inicjatorem wydarzenia była Fundacja Inicjatywa B. W wernisażu 14 stycznia wzięli udział m.in. byli pracownicy żarowskiego zakładu. Ekspozycja otwarta będzie w każdy czwartek i niedzielę do 28 lutego.

Wystawa o dawnej fabryce Organika składa się m.in. z archiwalnych fotografii, przedstawionych w kilku działach tematycznych – „Czyn społeczny”, „Chór Cantata”, „HDK przy Organice”, „Zakładowe Oddziały Samoobrony”, „Dzień Kobiet”, „Silesianie”. Znajdziemy na niej także elementy interaktywne jak chociażby kody QR, „Plan sytuacyjny DZCH”, służący do zmapowania miejsc pracy byłych pracowników. Nie brakuje również „Wspomnień”, które pisane przez gości wernisażu rozbudowywały tę cześć ekspozycji, a ponadto multimediów, pamiątek mieszkańców Żarowa oraz eksponatów z Regału Pamięci.

W organizację wernisażu i obsługę wystawy zaangażowane były także Agencja Reklamowa Geospace, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Winnica Markowa oraz grupa wolontariuszy, składająca się z osób dorosłych i młodzieży szkolnej, która zajmie się również „żarowską galerią” w godzinach jej funkcjonowania.

Ekspozycję można zwiedzać w czwartki i niedziele do 28 lutego w godz. 17.00 – 20.00 w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej przy ul. Armii Krajowej 22 w Żarowie.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Kurator wystawy: Tomasz Nycz, Sfinansowano ze środków: Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

/oprac. AN/
/źródło – Fundacja Inicjatywa B/
/Zdjęcia: Grzegorz Lewicki /

Poprzedni artykułKto zgubił pieniądze na świdnickim Rynku?
Następny artykułPo wyroku sądu hejter przeprasza świdniczankę za kłamstwa na portalu społecznościowym