Strona główna 0_Slider Rozkręciły się po pierwszej partii

Rozkręciły się po pierwszej partii [FOTO]

0

Po drugie zwycięstwo w roku kalendarzowym 2023 sięgnęły zawodniczki MKS-u Bramdor Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka w meczu 13. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet odprawiły z kwitkiem ekipę AZS-u AWF Wrocław.

Przed rozpoczęciem spotkania mającego się odbyć w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie, faworytkami wydawały się być świdniczanki. Biało-zielone znajdowały się wyżej w tabeli, a do tego grały na własnym terenie. Pamiętając jednak pierwsze starcie obu zespołów, trzeba było uważać. Jesienią w stolicy Dolnego Śląska górą były nasze siatkarki, ale po zwycięstwo sięgnęły ostatecznie dopiero po tie-break’u.

To, że nie będzie tak łatwo, gładko i przyjemnie pokazał pierwszy set. Na finiszu lepsze były rywalki, które zwyciężyły 25:22. W kolejnych częściach gry gospodynie złapały swój rytm i zaczęły górować w rywalizacji z przyjezdnymi. Pewnie doprowadziły do wyrównania, wygrywając drugą odsłonę w wymiarze 25:19, a następnie „poszły za ciosem”. Po zwycięstwach w kolejnych partiach 25:20 i 25:21 skończyło się rezultatem 3:1 w setach na korzyść MKS-u Bramdor Volley Świdnica.

Dzięki tej wygranej podopieczne trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka wskoczyły na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Mamy w swoim dorobku 22 punkty (8 wygranych i 5 porażek), czyli tyle samo, co trzecia Silesia Volley Mysłowice. Druga jest Silesia Volley Częstochowa (28), a pewne, pierwsze miejsce zajmuje NTSK AZS Nysa (32). W kolejnej serii pojedynków zmierzymy się na wyjeździe w derbach regionu z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych (piąta lokata, ale jeden zaległy bój do rozegrania).

13. kolejka II ligi siatkarek:
NTSK AZS Nysa – Polonia Łaziska Górne 3:2 (25:20, 23:25, 20:25, 25:12, 15:13)
Sari Żory – UNI II Opole 3:1 (20:25, 31:29, 25:20, 25:13)
MKS Bramndor Volley Świdnica – AZS AWF Wrocław 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:21)
Silesia Częstochowa – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:22)
Silesia Volley Mysłowice – AZS AWF Sokół 43 Katowice 3:2 (17:25, 22:25, 25:19, 26:24, 15:10)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNa sto dni przed maturą bawili się przyszli maturzyści z Kasprowicza