Strona główna Artykuł sponsorowany Przedtreningówka – podstawowe informacje

Przedtreningówka – podstawowe informacje

0

Intensywne treningi na siłowni wymagają odpowiedniej suplementacji, dostarczającej organizmowi substancji, utraconych w wyniku aktywności fizycznej. Niezbędne witaminy i minerały są już standardem dla wielu adeptów różnych dyscyplin. Entuzjaści sportów siłowych i wytrzymałościowych wiedzą jednak, że czasem i to nie wystarcza, a do podniesienia efektywności treningu, potrzeba czegoś więcej.

Tu z pomocą przychodzi dobra przedtreningówka, która doda Ci energii i sprawi, że lepiej wykorzystasz czas, przeznaczony na aktywność fizyczną. Cóż to właściwie jest i jaka przedtreningówka będzie najlepsza? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Odżywka przedtreningowa – co to takiego?
Mocne przedtreningówki, inaczej boostery to substancje, których głównym zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości i wydolności osoby wykonującej trening. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie potencjału i zdolności organizmu. Przedtreningówka to preparat o starannie dobranym składzie, w którym istotną rolę odgrywają składniki pobudzające.

Najczęściej w tym celu wykorzystywana jest:

  • kreatyna – dba o regulację poziomu ATP (adenozynotrójfosforanu), który jest uważany za chemiczny nośnik energii;
  • arginina – dzięki produkcji tlenku azotu rozszerza naczynia krwionośne;
  • beta-alanina – ma właściwości pobudzające, a ponadto zwiększa produkcję karnozyny poprawiającej wytrzymałość mięśni;
  • kofeina – stosowana w dużych dawkach działa pobudzająco.

Prócz tego przedtreningówki wykorzystują adaptogeny (m.in. rhodiola, ashwagandha), aminokwasy BCAA, elektrolity, witaminy z grupy B, minerały (m.in. potas, wapń, magnez), substancje o działaniu termogenicznym (m.in. ketony malinowe, ekstrakt z pieprzu cayenne, ekstrakt z cynamonu) oraz wiele innych składników.

Przedtreningówki – jak działają?
Mocne przedtreningówki dostępne na rynku, choć różnią się składem, wywołują szereg podobnych oddziaływań. Rezultaty stosowania boosterów to:

  • Poprawa koncentracji – dzięki temu możesz jeszcze bardziej skupić się na treningu i zaangażować w realizację sportowych celów.
  • Zwiększenie wydajności organizmu – ćwiczenia mogą być wykonywane jeszcze intensywniej (możesz np. podnosić większe ciężary lub wykonać większą liczbę powtórzeń).
  • Zwiększenie uwalniania tlenku azotu – taka sytuacja powoduje polepszenie przepływu krwi i stworzenie tzw. pompy mięśniowej. Mięśnie są zaopatrywane w większą ilość składników odżywczych, przez co są pobudzane do jeszcze efektywniejszego wzrostu.

Jak stosować odżywki przedtreningowe?
Wszelkie preparaty zawierające substancje, które w jakikolwiek sposób wpływają na ludzki organizm, należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Dawkowanie powinno być dostosowane do masy ciała, rodzaju treningu i innych czynników. Na opakowaniu odżywki przedtreningowej znajdziesz szczegółową instrukcję dotyczącą przyjmowania danego preparatu.

Dawkowanie na własną rękę może skutkować przyjęciem nadmiernej ilości pewnych składników, czego efektem mogą być zaburzenia snu, kłopoty z koncentracją lub problemy z ciśnieniem krwi (zbyt wysokie ciśnienie).

Najlepsza przedtreningówka – gdzie ją kupić?
Dobra i sprawdzona apteka internetowa powinna być pierwszym wyborem, jeśli zdecydujesz się na stosowanie odżywek przedtreningowych. Z łatwością porównasz tam podobne preparaty, wyłapując niuanse świadczące o tym, który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Apteka online https://www.apteka-melissa.pl/ to tańsze zakupy. Otrzymasz wysoką jakość za rozsądną cenę.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak przywitaliście Nowy Rok? Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]