Strona główna Wydarzenia Świdnica Preferencyjny zakup węgla w Świdnicy. „Surowiec jest dostępny, a kolejne transporty są...

Preferencyjny zakup węgla w Świdnicy. „Surowiec jest dostępny, a kolejne transporty są w drodze”

0

Świdnicki magistrat informuje o aktualnej sytuacji związanej ze sprzedażą węgla po preferencyjnych cenach. Do jednego ze świdnickich składów dotarło dotychczas 75 ton opału. Kolejna dostawa spodziewana jest 4 stycznia.

Mieszkańcy Świdnicy zainteresowani zakupem węgla na preferencyjnych warunkach do swoich domowych pieców powinni zgłosić się do konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AMA Sp. z o.o. z oddziałem Skład Opału MARGO w Świdnicy przy ul. Strzelińskiej 4A oraz P.H.U. „HUZAR” Piotr Huzar, ul. Nadbrzeżna 10, 58-125 Pszenno. Surowiec jest dostępny, a kolejne transporty są w drodze – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W sumie z zamówionych na 2022 rok 150 ton węgla do końca grudnia dotarło do składu w Świdnicy 75 ton. 4 stycznia spodziewana jest kolejna dostawa surowca szacowana na 50 ton. Ostatnie 25 ton z zamówienia z 2022 roku dotrze w przyszłym tygodniu. Obecnie sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w składzie przy ul. Strzelińskiej prowadzona jest na zapisy. O szczegółach dowiedzą się Państwo dzwoniąc pod numer: 74 30 70 770. Węgiel sprzedawany jest w cenie 2000 zł za tonę. Pochodzi z polskiej kopalni należącej do grupy Tauron – wskazuje Dzwonkowska.

Jak dodaje, aby skorzystać z zakupu węgla po preferencyjnej cenie należy przedstawić zaświadczenie potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego. – Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej. Termin wydania zaświadczenia, zgodnie z ustawą, wynosi do 14 dni od dnia złożenia wniosku. Z zaświadczeniem będzie można się udać do punktu, który zajmuje się dystrybucją węgla, celem sfinalizowania zakupu – wyjaśnia.

Aktualnie Skład Opalu Margo w Świdnicy przygotowuje zapotrzebowanie na rok 2023. Ilość zamówionego węgla zależeć będzie od jego dostępności oraz zamówień od klientów – przekazuje rzecznik magistratu.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWzdęty brzuch wieczorem – czego może być objawem?
Następny artykułJak stworzyć skuteczną strategię mediową?