Strona główna Wydarzenia Żarów Powstanie pomost i pływająca fontanna. Żarowski staw miejski przechodzi przemianę

Powstanie pomost i pływająca fontanna. Żarowski staw miejski przechodzi przemianę [FOTO]

0

Ponad pięć milionów złotych przeznaczono na realizację projektu rewitalizacji terenów zielonych w Żarowie. W jego ramach przemianę przechodzi m.in. staw miejski. Obecnie prowadzone są prace ziemne na terenie przyległym do akwenu, trwa także budowa nowego chodnika.

Teren stawu miejskiego w Żarowie za kilka miesięcy będzie służył mieszkańcom jako miejsce relaksu i aktywnego wypoczynku. Obecnie wykonywane są prace ziemne związane z niwelacją terenu, po ich zakończeniu skarpa przy stawie od strony ul. Wyspiańskiego znacznie się obniży i będzie łagodniejsza w kierunku lustra wody. Równocześnie prowadzimy również prace związane z wykonaniem nowego chodnika zlokalizowanego bezpośrednio przy ul. Wyspiańskiego. W najbliższych dniach rozpoczną się także roboty związane z wykonaniem nowego oświetlenia, zarówno przy stawie miejskim, jak również częściowo wzdłuż ulicy Wyspiańskiego – mówi Wojciech Lesiak z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zakres inwestycji nad stawem miejskim w Żarowie obejmuje remont i przebudowę ciągów komunikacyjnych, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze, tablice informacyjne, leżaki, stoliki do gry w szachy), wykonanie pomostu oraz zainstalowanie pływającej fontanny, budowę instalacji oświetlenia przy stawie oraz instalacji monitoringu. W ramach zadania posadzone zostaną również nowe drzewa i liczne nasadzenia zieleni. Prace, które realizowane są nad stawem miejskim są stale nadzorowane przez wiceburmistrza Żarowa oraz pracowników Urzędu Miejskiego. W każdym tygodniu odbywają się także rady budowy z udziałem inspektora nadzoru, dendrologa, wykonawcy inwestycji, a także przedstawicieli PZW koło Żarów.

Inwestycje nad stawem prowadzone są w ramach projektu obejmującego również rewitalizację parku miejskiego. Łączny koszt tego zadania to ponad 5 mln 261 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKsiążka o włosach, którą powinna przeczytać każda kobieta
Następny artykułZmierzą się z rywalem z Opolszczyzny