Strona główna Artykuł sponsorowany Pomiary elektryczne instalacji domowej – na co trzeba zwrócić uwagę?

Pomiary elektryczne instalacji domowej – na co trzeba zwrócić uwagę?

0

Instalacja elektryczna musi być odpowiednio zabezpieczona, żeby nie zagrażała domownikom. Uszkodzone przewody mogą stanowić realne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego, a zwarcie może doprowadzić do gwałtownego pożaru. Dlatego osoby zarządzające budynkami, powinny zadbać o to, aby podległe im obiekty okresowo przechodziły przeglądy instalacji elektrycznej. A jak poprawnie przeprowadzić pomiary i na co warto zwrócić uwagę?

Kiedy warto przeprowadzić pomiary elektryczne instalacji domowej?
Pomiary elektryczne instalacji domowej to szybki sposób na sprawdzenie, czy wszystkie elementy układu działają poprawnie. Weryfikowaniem stanu instalacji powinna się zająć wykwalifikowana osoba, która ma odpowiednie uprawnienia do wykonania usługi i przygotowania szczegółowego raportu. Pomiary instalacji elektrycznej warto zlecić, gdy w domu:

 • wymieniono instalację na nową
 • zamontowano od podstaw nową instalację
 • dokonano naprawy po awarii
 • nie działa jeden z elementów instalacji
 • wystąpiło zwarcie

Jeśli instalacja elektryczna działa poprawnie, to można ją prewencyjnie sprawdzić raz na 5-6 lat. Doświadczony elektryk Wrocław przy pomocy specjalistycznych urządzeń pomiarowych szybko znajdzie źródło problemu i zaleci stosowane rozwiązania, dzięki którym użytkownicy będą mogli wygodnie i bezpiecznie korzystać z prądu w całym domu.

elektryk-wrocław

Jakie pomiary trzeba wykonać podczas sprawdzania instalacji elektrycznej?
Wymiana instalacji elektrycznej jest kosztowna i wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. Regularne sprawdzanie instalacji może pomóc wyłapać wszystkie nieprawidłowości, a w efekcie znacznie wydłuży jej żywotność. A jakie pomiary należy wykonać? Elektryk powinien zbadać takie elementy jak:

 • rezystancja izolacji
 • ciągłość przewodów
 • wyłączniki różnicowoprądowe
 • uziemienia
 • rezystywność gruntu
 • kolejność faz i napięcia

Dodatkowo warto wykonać również pomiary odbiorcze i testy zabezpieczeń. Poza pomiarami elektryk musi też dokonać dokładnych oględzin instalacji elektrycznej i powinien ocenić stan zabezpieczeń przeciwpożarowych.

elektryk-wrocław

Komu można zlecić przeprowadzenie pomiarów elektrycznych?
Od poprawnie zamontowanej instalacji elektrycznej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo domowników i wszystkich okolicznych mieszkańców. Dlatego przeprowadzenie pomiarów elektrycznych trzeba zlecić doświadczonym fachowcom, którzy mają odpowiednie uprawnienia, by wykonać ewentualną naprawę i kompleksowy montaż instalacji elektrycznej. Takie osoby zaprojektują układ, który będzie wydajny i bezpieczny, a dobrze przeprowadzona usługa sprawi, że odbiór instalacji elektrycznej będzie tylko formalnością. A gdzie znaleźć sprawdzonego elektryka? W tym celu warto zapoznać się z ofertą firmy https://www.twoj-elektrykwroclaw.pl, która zajmuje się montażem, pomiarami, modernizacją, a także prowadzi pogotowie elektryczne dla osób, które potrzebują natychmiastowej pomocy. W ramach usługi klienci mogą poprosić o darmową wycenę. Jest to bardzo wygodna opcja dla mieszkańców Wrocławia i okolic, z której warto skorzystać w przypadku przerw w dostawie prądu lub innych uciążliwych awarii.

Pomiary elektryczne instalacji domowej można też wykonać, gdy domownicy podłączyli do sieci nowy sprzęt, który pobiera dużo prądu. Ważne, by nie naprawiać instalacji na własną rękę, ponieważ może to grozić porażeniem prądem. W takim wypadku najlepiej będzie poczekać na przyjazd elektryka, a jeśli to możliwe, to warto również wyłączyć korki. Prawidłowo działająca instalacja umożliwi domownikom wygodne i bezpieczne korzystanie ze wszystkich urządzeń w dowolnie wybranym momencie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKocha ludzi i kanapy. Kto przygarnie Barona?
Następny artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]