Bardzo poważna awaria ciepłownicza na osiedlu Zarzecze w Świdnicy. Od kilku godzin kaloryfery w mieszkaniach, gdzie dostarczane jest ciepło z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej są zimne i tak będzie co najmniej do jutra.

Ze względu na bardzo duże ubytki wody w sieci i niepowodzenie prób znalezienia wycieku w świetle dziennym zmuszeni byliśmy odciąć dostawy ciepła w rejonie ulic: Rolnicza, Kopernika, Klonowa, Okrężna – podaje MZEC. Rzecznik miejskiej spółki Witold Tomkiewicz dodaje, że problem dotyczyć może także innych ulic, znajdujących się w pobliżu ul. Kopernika.
– Jutro przystąpimy do dalszych poszukiwań, a po lokalizacji wycieku do jego naprawy. Będziemy informować o postępie prac – zapowiada ciepłownia. Nie wiadomo, w którym miejscu doszło do awarii.
/red./
![Ubyło miejsc parkingowych, zniknęły drzewa. Trwa budowa nowych przystanków i ścieżki rowerowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pradzynskiego-budowa-przystankow-2026.03.11-28-238x178.jpg)
![Kilkudziesięciotonowa konstrukcja na górze śmieci. Chwila szczerości czy niekompetencja dyrektora? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-11-238x178.jpg)

![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-100x75.jpg)


![Strażacy walczą z kolejnymi pożarami traw [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pszenno-pozar-trawy-2026.03.11-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)