Strona główna Wydarzenia Świdnica Orszak Trzech Króli. Sprawdź, gdzie odbędą się uliczne jasełka

Orszak Trzech Króli. Sprawdź, gdzie odbędą się uliczne jasełka

0

Pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” ulicami blisko 800 miejscowości przejdą Orszaki Trzech Króli. 6 stycznia barwne korowody pojawią się również w Świdnicy, Świebodzicach, Strzegomiu, Jaroszowie oraz Dobromierzu.

Orszak Trzech Króli został zapoczątkowany w Warszawie w styczniu 2009 roku. W 2022 roku wydarzenie odbyło się w 668 orszaków w całej Polsce i kilkunastu miastach na świecie. – Scenariusz Orszaku Trzech Króli opowiada co roku tę samą ewangeliczną historię Bożego Narodzenia, ale za każdym razem opowiada ją na nowo, pod innym kątem, zwracając uwagę na inne aspekty Święta Epifanii. W tym rok zadecydowano, że hasłem Orszaku Trzech Króli 2023 będą słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Scenariusz wydarzenia będzie nas kierował ku rozważaniom na temat znaku, którym jest gwiazda zauważona przez Mędrców ze Wschodu – informują organizatorzy.

Świdnica

Chciałbym wszystkich mieszkańców Świdnicy zaprosić na kolejną już edycję Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie wyruszymy 6 stycznia o godzinie 14.00 z placu św. Jana Pawła II. W radosnej atmosferze będziemy kolędować, a później na Rynku odbędzie się wspólna biesiada – zapowiada koordynator ulicznych jasełek i świdnicki radny Jan Jaśkowiak.

Tradycyjnie w Orszaku zobaczymy trzech króli z osiołkami z Lubachowa. Usłyszymy też koncert kolęd, a to nie wszystko! Parafie Ziemi Świdnickiej szykują dla Państwa ciepły poczęstunek, a na trasie Orszaku usłyszymy orkiestrę – dodaje Jaśkowiak.

Świebodzice

W imieniu Parafii pw. Św. Mikołaja, Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Św. Brata Alberta Chmielowskiego zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w piątek, 6 stycznia. Spotykamy się w Rynku o godz. 13.00. Następnie udamy się w Orszaku do Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR, gdzie rozpocznie się wspólne kolędowanie z Zespołem Świebodziczanie – informuje Urząd Miejski w Świebodzicach.

Dobromierz

Orszak rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 12.00 i wyruszy z dwóch miejsc: z kościoła św. Michała (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkańcy Jugowej, Szymanowa, Siodłkowic, Serwinowa, Bronowa i Jaskulina). – Połączymy się w jeden Orszak na Placu Wolności i wspólnie przejdziemy do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie będzie przedstawienie i uroczysta Msza św. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek gorącą herbatą i bigosem w namiotach przy kościele przygotowanych przez druhów naszej Straży Pożarnej – informują duchowni z parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu.

Jaroszów

Orszak rozpocznie się mszą św. o godzinie 12.00 w kościele w Jaroszowie. Następnie za królami przemarsz podąży do betlejemskiej szopki. Całość zwieńczy ciepły poczęstunek, gorąca herbata, ognisko oraz koncert kolęd.

W tym roku podczas Orszaku odbędzie się konkurs na strój orszakowy – w kategorii indywidualnej oraz rodzinnej. – Do wygrania ciekawe nagrody! Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Strzegom

Do udziału w strzegomskich jasełkach ulicznych zapraszają duchowni z parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej. – Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja Orszaku Trzech Króli z naszej świątyni przez Rynek, ulicami Paderewskiego, Bankową i Kościuszki z powrotem do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Strzegomia do wzięcia udziału w tym szczególnym, radosnym Orszaku, poprzez który wyrażamy naszą wiarę i oddajemy hołd, jak Mędrcy ze Wschodu Nowonarodzonemu Królowi – informują.

/opr. mn/

Poprzedni artykułGasili kontener z odpadami
Następny artykułOżywili 300-letni zegar ze Śmiałowic. Jego historię można poznać na wystawie [FOTO]