Strona główna Sport Siatkówka O zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break

O zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break [FOTO]

0

Faworytki z SP 105 nie zawiodły i zwyciężyły w turnieju piłki siatkowej dziewcząt klas 7-8 szkół podstawowych rozgrywany w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. O ich wygranej zadecydował jednak ostatni, bardzo wyrównany i emocjonujący mecz z drużyną SP 6.

Po pierwszym przegranym secie na przewagi, w drugim również stojącym na wysokim poziomie udało się siatkarkom ze „sto piątki” doprowadzić do remisu w setach. O pierwszym miejscu w zawodach zadecydował tie-break już dosyć łatwo wygrany przez zespół SP 105. Do turnieju zorganizowanego we wtorek, 10 stycznia przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 5 reprezentacji świdnickich podstawówek. Rywalizacja na terenie hali Zawiszów przy SP1 rozpoczęła się o godz. 11.00, najpierw w dwóch grupach eliminacyjny, a następnie w fazie finałowej, gdzie grano spotkania systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Rozstawione drużyny SP 105 i SP 6 w swoich grupach gładko pokonywały rywalki. O trzecie miejsce powalczyły reprezentacje SP 8 i SP 4. Tutaj lepsze okazały się dziewczęta z”ósemki”. Na zakończenie rywalizacji drużynom przypadły pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Lena Dziedzic (SP 1), Kornelia Rostkowska (SP 4), Maja Długołęcka (SP 6), Zofia Mikunda (SP 8 ), Lena Jasińska (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 1 – 5 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułSenior na start! Nie siedź w domu, baw się dobrze i zdobywaj nagrody
Następny artykułWznowiono prace na alei Niepodległości. Nowy wykonawca ma dziesięć miesięcy na dokończenie inwestycji [FOTO]