Strona główna 112 Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Nowi policjanci złożyli ślubowanie [FOTO/VIDEO]

0

Niemal 80 funkcjonariuszy zasiliło szeregi dolnośląskiej policji. W ubiegłym tygodniu odbyło się ślubowanie nowych policjantów, którzy zostali przyjęci do służby w ostatnich dniach ubiegłego roku. Wśród nich znalazło się też dwóch mundurowych, którzy służyć będą w świdnickiej komendzie.

Garnizon dolnośląski Policji przyjął w swoje szeregi kolejnych nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli oni podczas uroczystej zbiórki, którą zorganizowano na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu. Akty ślubowania nowoprzyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana, przewodniczącego zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz ścisłej kadry kierowniczej jednostek terenowych Policji z Dolnego Śląska – mówi Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Łącznie stan osobowy naszego garnizonu powiększył się w 2022 roku o 384 funkcjonariuszy, a podczas ostatniego grudniowego naboru o 79 policjantów, w tym 28 kobiet. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in. 18 funkcjonariuszy do Wrocławia, 8 do Trzebnicy, 6 do Kłodzka, po 4 do Lubina, Oławy i Kamiennej Góry, 3 do Jeleniej Góry oraz Wałbrzycha, po 2 do Bolesławca, Legnicy, Środy Śląskiej i Świdnicy oraz Wołowa. Część z młodych adeptów policyjnego rzemiosła służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy – wylicza Dutkowiak.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułMaleńka Wiktoria ze Świdnicy walczy o życie
Następny artykuł„Siekierę można zawiesić”. Znikają szeregowe stanowiska w świdnickim urzędzie miejskim