Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica „Nawzajem sobie potrzebni”. Zorganizowano warsztaty plastyczne, są kolejne plany

„Nawzajem sobie potrzebni”. Zorganizowano warsztaty plastyczne, są kolejne plany [FOTO]

0

Uświadomienie dzieci i młodzieży, że starość to naturalna faza w życiu każdego człowieka oraz tworzenie płaszczyzny porozumienia i współpracy, przyczyniając się do rozwoju więzi międzypokoleniowej – to główne cele programu „Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”, który realizowany jest w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu. Były to warsztaty malarskie „Pejzaże zimowe”, podczas których seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Lutomi wspólnie malowali pejzaże pod bacznym okiem plastyczki szkolnej, Aleksandry Głowy.

W ramach programu w kolejnych etapach planowane są: projektowanie i wykonanie kartek walentynkowych i przekazanie ich podopiecznym hospicjum, wspólne przyrządzanie koktajli i soków ze świeżych owoców jako promowanie zdrowego żywienia, warsztaty kulinarne – pieczenie baranków, zajączków i bab wielkanocnych, wspólny spacer po Lutomi oraz ognisko, wyjazd do teatru.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGwarancje ubezpieczeniowe, jako zabezpieczenie podejmowanych transakcji
Następny artykułZabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Obywatelskie ujęcie na Polnej Drodze