Strona główna Kultura Koncert coverów w świdnickim teatrze. Zaśpiewają Natalia Lubrano i lokalni artyści

Koncert coverów w świdnickim teatrze. Zaśpiewają Natalia Lubrano i lokalni artyści

0

W repertuarze koncertu znajdą się najlepsze utwory lat 2021-2022 wybrane przez samych wykonawców. Wśród coverowanych artystów m.in. Karaś/Rogucki, Dawid Podsiadło, Mrozu, Sanah, Natalia Szroeder czy Daria Zawiałow. Zaśpiewają je wrocławska wokalista, półfinalistka programów Must Be The Music oraz The Voice of Poland – Natalii Lubrano. Wraz z nią występować będą także lokalni artyści. Koncert już jutro, 27 stycznia o godz. 20.00 w świdnickim teatrze.

Zapraszamy na 8. edycję Świdnickich Recenzji Muzycznych! Punkt kulminacyjny tegorocznej serii wydarzeń nastąpi 5 lutego, kiedy zakończymy nabór tekstów do naszego konkursu – na autorki i autorów najlepszych recenzji płyt czekają nagrody finansowe z puli 2000 zł a zaprezentowanych artystów zaprosimy do Świdnicy! – informuje Świdnicki Ośrodek Kultury.

Jednym z wydarzeń Świdnickich Recenzji Muzycznych 2023 będzie właśnie koncert coverów w wykonaniu Natalii Lubrano i lokalnych artystów.

Na koncercie wystąpią wokaliści i wokalistki:

Natalia Lubrano – laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, półfinalistka Must Be The Music oraz The Voice of Poland. Jako wokalistka zespołu Miloopa wydała 4 albumy i koncertowała w Polsce i za granicą. Ma na koncie solową płytę wydaną przez Kayax i współpracę z wieloma polskimi artystami.

Daniel Warakomski – wokalista, tekściarz, współpracował z takimi artystami jak Zipera, Peja, Liroy, Pih. Wybrany w plebiscycie Antyradia jako jeden z dziesięciu najlepszych rockowych głosów wszystkich edycji programu The Voice of Poland.

Małgorzata Szabunia – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Z muzyką związana od klasy fortepianu w PSM, poprzez zespół wokalno-instrumentalny „Nokturn”, aż po zespół Fanklub, w którym z wielką pasją, tworzy autorską, przepełniona emocjami muzykę pop.

Arthur Samuel – pisze piosenki od 15 roku życia i od tamtej pory wydał już 2 minialbumy. Od lat uczy się śpiewać w Akademii Rozwoju Talentów, którą uważa za swój drugi dom. Najważniejsze dla niego to robić muzykę i nie martwić się o jutro.

Róża Madej – uczennica klasy maturalnej III LO w Świdnicy. Jest laureatką lokalnych i regionalnych konkursów piosenki. Nagrała 4 płyty z grupą wokalną “Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica”. Od lat związana z zespołem “La Chanson” działającym przy MDK.

Kamil Szokało – muzyczny samouk, od dawna związany ze świdnicką sceną muzyczną. Grywał w zespołach punkrockowych, rapcorowych a teraz skupia się na projekcie Bluefaces, który odzwierciedla jego uwielbienie do synth-popowej muzyki z lat ‘80.

Weronika Wąsowska – od 13 lat śpiewa i ćwiczy swój warsztat wokalny w MDK. Gra na gitarze oraz ukulele. Pisze autorskie utwory dla siebie, a także dla dzieci i młodzieży. Jedna z jej piosenek znalazła się na płycie „Młodzi Artyści Śpiewają 2021”.

Towarzyszyć im będzie zespół w składzie: Bartosz Bednarz (bas), Tymoteusz Jaśków (instrumenty klawiszowe), Piotr Krakowski (gitara) i Bogusław Węclewicz (perkusja).

Koncert coverów już w piątek, 27 stycznia o godz. 20.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie – 20 zł / 30 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu) do nabycia m.in. na stronie organizatora.

/oprac. AN/
/Materiały – ŚOK/

Poprzedni artykułKompletnie pijany kierowca ciężarówki przyjechał po towar do świdnickiej fabryki
Następny artykułCo będzie modne w sezonie wiosna-lato 2023?