Strona główna 112 Akcja policji na drogach. Pod lupę wezmą kierowców, pieszych i rowerzystów

Akcja policji na drogach. Pod lupę wezmą kierowców, pieszych i rowerzystów

0

We wtorek, 31 stycznia policjanci pełniący służbę na drogach powiatu świdnickiego i całego województwa dolnośląskiego prowadzić będą akcję, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz kierujących rowerami.

Policjanci z drogówki od wczesnych godzin porannych obejmą szczególnym nadzorem te miejsca, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom w relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Zimowa aura nie sprzyja ostatnio korzystaniu z tych ostatnich, ale – niezależnie od pogody – nadal sporo osób wybiera ten właśnie środek transportu, jako umożliwiający dotarcie np. do pracy. Kierujący jednośladami, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, są zagrożeni wypadkiem w ruchu drogowym. Powinniśmy zawsze pamiętać, że mniejsze gabaryty rowerów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość, możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków pogodowych oraz wynikłych z ruchu, wszystko po to, aby zmniejszać ryzyko wypadku – wskazuje Ząbek.

Jak dodaje, kierujący samochodami powinni natomiast zwiększyć swoją uwagę, w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu, ryzyko powstania wypadku drogowego jest większe.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNatalia Lubrano i świdniccy artyści wystąpili w świdnickim teatrze [FOTO]
Następny artykułWiaderka sytości od świdnickich harcerzy jadą na front [FOTO]