Strona główna Wydarzenia Świdnica Gruntowy odcinek ulicy Kanonierskiej doczeka się przebudowy?

Gruntowy odcinek ulicy Kanonierskiej doczeka się przebudowy?

0

Deweloper odpowiedzialny za mieszkaniową inwestycję przy ulicy Kanonierskiej został zobligowany do wykonania przebudowy odcinka ulicy Kanonierskiej. Taki zapis znalazł się w porozumieniu zawartym wcześniej między inwestorem a miastem. Teraz świdnicki magistrat zamierza skierować do firmy przypomnienie dotyczące realizacji tego zobowiązania.

Miasto podpisało porozumienie z deweloperem, który wybudował budynki mieszkalne w tamtym rejonie. Na jego mocy inwestor zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowej i przebudowy ul. Kanonierskiej, na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Esperantystów oraz wybudowania drogi na długości swojej nieruchomości – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Zgodnie z zapisami porozumienia inwestycja drogowa powinna być zakończona przez dewelopera przed oddaniem do użytku wszystkich budynków objętych pozwoleniem na budowę. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w czerwcu 2021 roku wydał pozwolenia na użytkowanie obiektów, jednocześnie wskazując szereg czynności i prac dodatkowych, jakie deweloper musi wykonać w budynkach, aby uzyskać ostateczne pozwolenie na ich użytkowanie. Termin wykonania wszystkich robót wykończeniowych to 30 czerwca 2023 roku. Do tego czasu deweloper zobowiązany jest również do wykonania wspomnianej inwestycji drogowej – wskazuje Dzwonkowska.

Skierujemy do inwestora kolejne pismo z przypomnieniem zobowiązań zawartych w porozumieniu. Jeżeli deweloper wykona wszystkie wskazane przez Inspektora Nadzoru Budowlanego naprawy w budynkach, to wtedy spełni się warunek o konieczności wykonania drogi – mówi Jarosław Markowski, zastępca dyrektora wydziału dróg i infrastruktury Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWiadomo, co wybuchło w dawnym skupie złomu. Mężczyzna stracił palce
Następny artykuł30 lat wielkiego kolędowania w Świdnicy. Jubileuszowy finał z nagrodami i muzycznymi niespodziankami [FOTO]