Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gminne kolędowanie wypełnione życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka

Gminne kolędowanie wypełnione życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka [FOTO]

0

Nawet przerwa w dostawie prądu, spowodowana intensywnymi opadami śniegu i niska temperatura w budynku świetlicy nie zniechęciła mieszkańców Bystrzycy Dolnej do uczestnictwa w noworocznym spotkaniu. Wspólne kolędowanie zorganizowano w ostatnich dniach również w Bojanicach oraz Bystrzycy Górnej.

W niedzielny wieczór, 22 stycznia młodzi artyści zrzeszeni wokół Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” i działający pod kierunkiem Teresy Kmery dedykowali swój występ wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. To właśnie do seniorów i nie tylko powędrowały kwiaty wraz z życzeniami od sołtysa i rady sołeckiej Bystrzycy Dolnej – relacjonuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Warto podkreślić, że za prezentację kolędniczą „W drodze do Betlejem” i za żywą oprawę muzyczną, wartkie dialogi mówione gwarą góralską młodzi artyści zostali nagrodzeni jedną z dwóch głównych nagród podczas XXX Świdnickiego Przeglądu Kolędniczego. Na scenie zaprezentował się również zespół śpiewaczy Ale Babki wraz z kapelą Zdzicha, który zachęcał zaproszonych gości do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek – dodaje Waligóra.

Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z kierownictwem urzędu życzyła wszystkim seniorom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podzieliła się także wiadomością o planach budowy nowej świetlicy w Bystrzycy Dolnej.

Dziecięce życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka popłynęły do seniorów również podczas spotkania noworocznego w Bojanicach. Spotkanie, na które przybyli mieszkańcy Opoczki, Bojanic, Makowic oraz zaproszeni goście, było okazją do złożenia noworocznych życzeń i okazją do wspólnych rozmów. W trakcie wydarzenia Kolędnicy Misyjni działający przy parafii pw. NMP Częstochowskiej w Bojanicach opowiadali o swoich rówieśnikach w Papui-Nowej Gwinei.

Tradycyjne spotkanie noworoczne odbyło się też w Bystrzycy Górnej. W jego trakcie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej zaprezentowali występ jasełkowy z przesłaniem „Przekażmy sobie znak pokoju”. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, życzeń, prezentów, planów na najbliższy rok, a także podziękowań – w tym także dla gminy Świdnica – złożonych na ręce obecnych podczas wydarzenia zastępcy wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofa Jasa. Całość spotkania zakończyła się wspólnym biesiadowaniem i poczęstunkiem przygotowanym przez lokalne gospodynie.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŻarów. Nowa radna wybrana
Następny artykułZakopała padłego pupila na podwórku w centrum Świdnicy. Powiatowy lekarz weterynarii: Tak nie wolno