Strona główna 112 Aż siedmiu pijanych za kierownicą

Aż siedmiu pijanych za kierownicą

0

Nie dla wszystkich był to „trzeźwy poranek”. Akcję pod takim kryptonimem świdnicka policja przeprowadziła 2 stycznia, a jej efektem jest zatrzymanie siedmiu pijanych kierowców. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 28 do 53 lat.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-letni kierowca pojazdu Renault. Mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany tuż przed godziną 6.00 na terenie Świdnicy przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Na terenie Jaworzyny Śląskiej po godzinie 6.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali stan trzeźwości 36-letniego kierowcy samochodu osobowego marki Renault. Urządzenie pomiarowe wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie, jednak w trakcie kontroli okazało się, że nie tylko to mężczyzna ma na sumieniu. 36-latek kierował pomimo tego, że nigdy nie posiadł uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Około godziny 6.30 na terenie gminy Świdnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także 40-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Fiat. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W porannych działaniach świdnickich policjantów zatrzymano także czterech mężczyzn po użyciu alkoholu, którym także policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.

Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowiedzą teraz przed sądem.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykuł2022 rok – gmina Marcinowice w liczbach
Następny artykułFerie zimowe nad morzem – kierunek Kaszuby