Strona główna 112 2,5 tys. mandatu dla pijanego rowerzysty

2,5 tys. mandatu dla pijanego rowerzysty

0

Ponad 1,5 promila miał 59-letni rowerzysta, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie. Nietrzeźwy mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

W środę około godziny 16.00 na terenie gminy Świdnica policjanci z Posterunku w Słotwinie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma ponad 1,5 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mundurowi przypominają o obowiązujących obecnie wyższych karach za jazdę po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za: kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł, kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułApteczka samochodowa – co powinno się w niej znaleźć?
Następny artykułGaleria Świdnicka znów gra z Orkiestrą! Będą słodkości i mnóstwo zabawy!