Strona główna 112 Zderzenie na skrzyżowaniu Łukasińskiego i Saperów. Kierującą oślepiło słońce

Zderzenie na skrzyżowaniu Łukasińskiego i Saperów. Kierującą oślepiło słońce [FOTO]

0

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątkowe przedpołudnie na skrzyżowaniu ulicy Łukasińskiego z Saperów. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem Audi oraz Seata wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 10.47. Na miejsce skierowano policję, zespół pogotowia ratunkowego oraz cztery zastępy straży pożarnej. – Doszło do kolizji. Jedna osoba uskarżała się na bóle, jednak ostatecznie nie wymagała przetransportowania do szpitala – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Kierująca samochodem Audi, która poruszała się ulicą Łukasińskiego, w wyniku oślepienia przez słońce nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem Seat, którym kierowała 23-letnia kobieta poruszająca się od ulicy Księcia Bolka Świdnickiego w kierunku ulicy Saperów – informuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Sprawczynię ukarano mandatem.

/mn/

Poprzedni artykułKalendarz góry 2023 – dlaczego warto go mieć?
Następny artykułIdzie zima. Synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu oraz mróz. „Będzie ślisko i niebezpiecznie” [PROGNOZA]