Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów. Plac Wolności niebawem zmieni swój wygląd

Żarów. Plac Wolności niebawem zmieni swój wygląd [FOTO]

0

Ponad 200 tys. złotych pochłonie rewitalizacja placu Wolności w Żarowie. Zniknęły już stare i zniszczone urządzenia zabawowe, a w to miejsce powstanie nowy i bezpieczny plac zabaw dla naszych najmłodszych mieszkańców, który zostanie ogrodzony. Skwer zyska również nowe alejki, ławki, oświetlenie, a w pobliżu powstaną także miejsca parkingowe.

Plac Wolności w Żarowie to miejsce, które niewątpliwie wymagało remontu. Przed kilkoma laty wspólnie z radnym Norbertem Gałązką spotkaliśmy się tutaj z mieszkańcami, aby poznać ich oczekiwania w kwestii przebudowy tego terenu. Miejsce to ma jak najlepiej służyć naszej społeczności, dlatego z myślą o najmłodszych powstanie tutaj bezpieczny plac zabaw, a dorośli mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Inwestycję realizujemy ze środków budżetu gminy Żarów, ale czekamy jeszcze na przyznanie dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na współfinansowanie tej inwestycji – mówi burmistrz Żarowa, Leszek Michalak.

Zakres prac na placu Wolności w Żarowie, oprócz montażu nowych urządzeń zabawowych i rekreacyjnych, zakłada również wykonanie nowej nawierzchni utwardzonej oraz budowę alejek o nawierzchni szutrowej. Plac okalany zostanie również chodnikami oraz utwardzonymi poboczami o nawierzchni z kostki betonowej i płyt ażurowych betonowych.

Długo czekaliśmy na rewitalizację tego terenu, bo długo trwała cała procedura pozyskania dofinansowania na przebudowę tego terenu. Choć wciąż czekamy na potwierdzenie przyznania dotacji, rozpoczęliśmy prace, które finansowane są wyłącznie ze środków budżetu gminy Żarów. Dzięki realizowanym inwestycjom miejsce to już niebawem zyska nowy wizerunek. Dzieci bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw, a dorośli miejsce odpoczynku, rekreacji i integracji. Jest to pierwszy etap prac, a w kolejnym, przy pozyskaniu dofinansowania, planujemy dostawić w tym miejscu urządzenia siłowni plenerowej oraz zainstalować również monitoring – mówi radny Norbert Gałązka.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułPodtrzymać dobrą serię