Strona główna Wydarzenia Żarów Szykują nowe miejsca dla małych i średnich firm w Żarowie

Szykują nowe miejsca dla małych i średnich firm w Żarowie

0

Trwają prace w Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej, realizowane są w ramach pozyskanych środków finansowych z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Powstaje sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz rurociąg tłoczny, przepompownia ścieków sanitarnych wraz z jej zasileniem. Celem jest stworzenie warunków do inwestowania przez małe i średnie firmy.

– Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przypomnę, że wiele było zadań, które zostały wykonane ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej na terenie naszej gminy. Była to budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych czy Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Żarowie. Zakres prac na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej obejmuje budowę drogi, infrastruktury technicznej oraz przygotowanie i dokupienie terenów inwestycyjnych. Jest to inwestycja ukierunkowana na małych i średnich przedsiębiorców. W przyszłości dochodem gminy będą podatki od wybudowanych i funkcjonujących tutaj firm – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie prace realizowane są w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie”. Koszt przedsięwzięcia wynosi 5 650 000,00 zł. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę dofinansowania z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości 2.999.537,12 zł. Termin zakończenia prac to drugi kwartał 2023 roku.

/UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułOd jutra koniec drogowych utrudnień w centrum. Franciszkańska znowu będzie przejezdna
Następny artykułNajlepsze sposoby na brakujące produkty spożywcze