Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka młodzież w laboratorium politechniki

Świdnicka młodzież w laboratorium politechniki

0

Od 3 lat II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy współpracuje z Politechniką Wrocławską w ramach projektu edukacyjnego, w którym naukowcy PWr prowadzą zajęcia dla uczniów szkół średnich z Dolnego Śląska. Organizowane są warsztaty laboratoryjne, wykłady, ćwiczenia i pokazy z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, matematyka.


Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie i wykładach on-line uczniowie Banacha wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych we Wrocławiu. Prowadzone ćwiczenia były z zakresu chemii pochodnych węglowodorów, a brała w nich udział klasa 3b (biologiczno-chemiczna) wraz z opiekunką Katarzyną Mamicą-Pasternak.

Uczniowie pracowali w 2 grupach 15 osobowych, każda z grup samodzielnie wg otrzymanej instrukcji. Zajęcia prowadziła dr Dorota Zając, która na co dzień zajmuje się związkami heterocyklicznymi.

Już w przyszłym tygodniu uczniowie klasy matematyczno-fizycznej wybierają się na zajęcia z matematyki, później wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej przyjeżdżają do II LO z wykładami matematycznymi i fizycznymi.

/informacja II LO, opr. red./

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]