Strona główna 112 Świąteczna akcja policji. Wzmożone kontrole na dolnośląskich drogach

Świąteczna akcja policji. Wzmożone kontrole na dolnośląskich drogach

0

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Dolnośląscy policjanci przypominają o działaniach prowadzonych na trasach województwa w tych dniach. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. 

Przeważnie okres Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że wszyscy się gdzieś śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów oraz osób przemieszczających się pieszo. To wszystko i zmienne o tej porze roku warunki drogowe, a także wcześnie zapadający zmrok, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu. W tym wyjątkowym okresie policjanci, podczas prowadzonych działań, zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci. Mundurowi sprawdzą też stan trzeźwości kierowców oraz reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem – informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zwróćmy uwagę na fakt, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Mając to na uwadze, apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do niechronionych uczestników ruchu, którzy niekiedy mogą być słabo widoczni z uwagi na wcześnie zapadający zmrok i zmienne warunki pogodowe. Podróżując wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, bezwzględnie respektujmy przepisy, a także bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Jeżeli wybieramy się w odwiedziny do naszych najbliższych, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i zasadami bezpieczeństwa – dodają.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Pułaskiego
Następny artykułSenior potrzebujący pomocy medycznej, parkowanie na pasach i nietrzeźwy, który był poszukiwany. Interwencje straży miejskiej