Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom już sprzedaje węgiel. Wnioski o opał złożyło ponad 1100 osób

Strzegom już sprzedaje węgiel. Wnioski o opał złożyło ponad 1100 osób

0

Gmina Strzegom jako jedna z pierwszych na Dolnym Śląsku rozpoczęła już sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach dla swoich mieszkańców – informują przedstawiciele strzegomskiego ratusza.

Aktualnie do dwóch strzegomskich składów węgla dotarło w sumie 100 ton węgla typu orzech i 25 ton ekogroszku: 1) „Opał” Maria Gajecka (Al. Wojska Polskiego 72) – 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK Staszic i 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK ROW Ruch Rydułtowy; 2) „Celmet” (ul. Bracka 2) – 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK Staszic, 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK ROW Ruch Rydułtowy i 25 ton ekogroszku (KWK Piast–Ziemowit Ruch Wola).

Węgiel z naszych składów odbierają już systematycznie osoby, które jako pierwsze złożyły stosowny wniosek. Do pozostałych mieszkańców pracownicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu dzwonią z prośbą o stawienie się w magistracie (parter, pokój nr 14), by dopełnić wszelkich formalności. Dodajmy, że wniosek złożyło ponad 1100 osób – informuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Do końca roku do Strzegomia dotrze 351 ton węgla i 250 ton ekogroszku. W sumie potrzebne będzie 900 ton węgla i 290 ton ekogroszku, dlatego 7 grudnia 2022 roku zostało wystosowane pismo do PGG o zwiększenie dostaw niezbędnych do realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców gminy Strzegom – wskazuje Wanecki.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułKoncert łączący muzykę ludową i elektroniczną. IFI UDE zaśpiewa w Świdnicy [KONKURS]
Następny artykułSchodołazy osobowe używane