Strona główna 112 Strażacy interweniowali w Morawie. Pożar sadzy doprowadził do znacznych strat

Strażacy interweniowali w Morawie. Pożar sadzy doprowadził do znacznych strat [FOTO]

0

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło we wtorek w budynku jednorodzinnym w Morawie (gm. Strzegom).

fot. OSP Pastuchów

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 9.14. Na miejsce skierowano w sumie siedem zastępów straży pożarnej, w tym cztery z Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy z Ochotniczych Straży Pożarnych. – Zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Już w zgłoszeniu zasugerowano, że w wyniku tego pożaru mogły zapalić się belki stropowe. Do takiej sytuacji rzeczywiście doszło. Z tego powodu musieliśmy prowadzić tam dość rozległe prace rozbiórkowe między dwoma kondygnacjami, stąd też straty będą dość znaczne. W wyniku pożaru żaden z mieszkańców nie ucierpiał – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak ze świdnickiej straży.

Jak wskazuje, wtorkowe zdarzenie może być przestrogą jeśli chodzi o pożary sadzy. – Nie są to zdarzenia zupełnie obojętne wobec naszej infrastruktury budowlanej, dlatego należy starać się jednak ich unikać poprzez odpowiednią obsługę pieców, korzystanie z odpowiedniego opału i odpowiednio częste czyszczenie – wskazuje Grzelak.

/mn/

fot. OSP Pastuchów

Poprzedni artykułJaka powinna być odzież do biegania? Najlepsze propozycje na jesień i zimę
Następny artykułAnioły z Żarowa nagrodzone