Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rusza budowa małej obwodnicy. Ulgę odczują mieszkańcy Osiedla Piastowskiego

Rusza budowa małej obwodnicy. Ulgę odczują mieszkańcy Osiedla Piastowskiego

0

11 milionów złotych będzie kosztowała budowa dwóch odcinków dróg, które mają ułatwić komunikację na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach. Dzisiaj symbolicznie rozpoczęły się prace, które poprowadzi wyłoniona w przetargu firma Kobylarnia S.A.

Powstaną dwa odcinki dróg o łącznej długości około kilometra wraz z budową skrzyżowań, chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, zatoki autobusowej oraz infrastruktury technicznej tj. odnowienia i oświetlenia. Nowa droga połączy istniejące odcinki. Inwestycja pozwoli usprawnić poruszanie się po osiedlu. Ten rejon miasta bardzo dynamicznie się rozwija. Miejsce w pobliżu planowanej inwestycji zabudowane jest domami wielorodzinnymi i kolejne tereny w obrębie osiedla będą zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe. Dzięki nowej drodze będzie usprawniony ruch samochodowy oraz możliwość bezpośredniego dojazdu do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji – informuje miasto.

Całkowita wartość zadania wynosi 11 110 603,44 zł, w tym dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4 150 000,00 zł. Gmina dokłada 6 960 603,44 zł. Budowa potrwa do 2024 roku.

/red./

 

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia
Następny artykuł„Lekarze” drzew w zabytkowym parku. Rewitalizacja rozpoczęta