Strona główna Artykuł sponsorowany Recepta online – czym jest i czy jest legalna?

Recepta online – czym jest i czy jest legalna?

0

Gdy potrzebujesz konkretny lek na swoje choroby przewlekłe, gdy potrzebne są ci doraźne, potrzebne leki, gdy nie masz możliwości udania się po recepty do swojego lekarza albo gdy potrzebne ci zwolnienie lekarskie – możesz skorzystać z recepty online. Taka recepta, podobnie jak tradycyjna recepta, uzyskiwana na wizycie lekarskiej w gabinecie, jest przydatna do kupna różnych leków, których potrzebujesz. Receptę online wygodnie sprawdzisz np. na Internetowym Koncie Pacjenta i tak samo, o zasadności wystawienia recepty decyduje lekarz. Czym jest e recepta? 

Czym są elektroniczne recepty?  Recepta online i jej legalność. Jak działa e recepta?

Niby każdy z nas wie, czym jest recepta czy też zwolnienie lekarskie. Czasami jednak dostanie się do lekarza POZ może być utrudnione. Co jeśli kończą ci się przepisane leki? Jak wówczas uzyskać refundowaną receptę? Jest na to prostu sposób w formie e recepty online. Za jej pośrednictwem, możesz uzyskać zarówno e receptę, jak również może ci zostać wypisane zwolnienie lekarskie.

Zacznijmy od tego, że o pewnego czasu w służbie zdrowia następuje cyfryzacja. Powstało m.in. Internetowe Konto Pacjenta, gdzie sprawdzisz swoje skierowania czy wystawione recepty. Same recepty też są obecnie wydawane w formie elektronicznej. Dzięki temu, dostajesz od lekarza lub na swój telefon specjalny kod. Wystarczy podać farmaceucie ten czterocyfrowy kod, w każdej aptece, aby zrealizować receptę.

Czasami mamy trudności, aby dostać się do swojego lekarza – są dni wolne, święta, utraciliśmy chwilowo swoją mobilność. Wtedy może ci się przydać lekarz online. Dzięki temu, konsultację lekarską możesz odbyć zawsze, gdy tego potrzebujesz. Co więcej, konsultacja online to taka sama konsultacja lekarska jak w gabinecie stacjonarnym. To na niej, po pozytywnej weryfikacji kwestionariusza, wykluczając ewentualne przeciwwskazania zdrowotne, zaglądając do dokumentacji medycznej i dokonując stanu zdrowia pacjenta może przepisać e receptę na dowolną ilość opakowań leku lub wypisać nam zwolnienie. Podczas takiej konsultacji, lekarz może też poprosić pacjenta o dodatkowe informacje. Może też, po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami, odmówić wystawienia e recepty.

Wiele osób zastanawia się, czy recepta online jest legalna? Odpowiedź brzmi: oczywiście! Jest to taka sama recepta, jaką uzyskałbyś u swojego lekarza.

Jak zrealizować e receptę? Jaki jest czas realizacji recepty? 

W przypadku recept online pojawiają się pytania jak zrealizować receptę online i ile jest ważna recepta online?

Jeśli lekarz, podczas konsultacji wypisze nam e receptę, to dany lek możesz już zakupić w dowolnej aptece. Na każdej e recepcie znajdzie się 4-cyfrowy kod, który trzeba sobie zapisać (lub przyjdzie smsem, jeśli posiadasz Internetowe Konto Pacjenta). Następnie wystarczy pójść do ulubionej apteki, przekazać tenże kod farmaceucie wraz ze swoim numerem pesel i zakupić potrzebne leki.

Jeśli chodzi o ważność recepty to jest ona taka sama, jak w przypadku recepty tradycyjnej. Standardowo są to 30 dni od daty wystawienia, choć w przypadku niektórych leków, czas ten może być dłuższy.

Cena recept online? Jakie zalety ma elektroniczna recepta?

Ile kosztuje recepta online? To zależy. Korzystając z naszej strony, masz dwie możliwości uzyskania recepty. Może być to recepta online za darmo, pobierana w ramach Funduszu lub płatna. Jeśli korzystasz z tej drugiej opcji, e recepta kosztuje jedynie 59zł!

Zalety e recepty są dość oczywiste. Nie musisz się już udawać do gabinetu lekarskiego, stać w kolejkach, narażać się na zarażenie od innych w przychodni. Teraz, w prosty sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, zrealizujesz receptę na stale przyjmowane leki.

Nie ważne, czy są święta i przychodnia jest zamknięta. Gdy leki nagle się skończyły, łatwo skorzystać z konsultacji online oraz e recepty online kiedy tylko potrzebujesz.

Przekonaj się, jak jest to proste!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPiękny młody kot przybłąkał się na działki [Aktualizacja]
Następny artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia