Strona główna Sport Piłka ręczna Pechowa trzynastka…

Pechowa trzynastka…

0

W minionym tygodniu o ligowe punkty walczyli juniorzy młodsi, młodzicy i chłopcy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Tym razem trzy punkty zdobyli tylko najmłodsi zawodnicy ŚKPR-u, dla których był to zresztą piąty triumf w piątym meczu w tym sezonie!

W niedzielne przedpołudnie, 11 grudnia juniorzy młodsi trenera Patryka Dębowczyka podejmowali będący trzecią siłą ligi Śląsk Wrocław. Niestety, w tym dniu rywal był lepszy zwyciężając w Świdnicy 35:27 (17:11). Kłopoty zaczęły się po dziesięciu minutach gry, goście rzucili pięć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:3. Dystans kilku trafień utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej gra obu drużyn falowała i strat do Śląska nie udało się odrobić.

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 27:35 (11:17)

ŚKPR: Szwaczek, Jarosz – Bieryt 12, Słomiński 6, Kotarba 3, Folcik 3, Turzański 2, Sz. Błaszczyk 1, Sz. Paluch, Walczak, Legan, Polus, Walaszczyk

Każda seria ma swój koniec. Na dwunastu kolejnych zwycięstwach zatrzymali się młodzicy ŚKPR-u I Świdnica trenera Krzysztofa Terebuna. W spotkaniu na szczycie świdniczanie ulegli we własnej hali Siódemce Miedzi Legnica 24:35 (13:15). Goście wzięli mocny rewanż za przegraną z Szarymi Wilkami w Legnicy.

Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana. Częściej na prowadzeniu byli goście, ale i ŚKPR wychodził naprzód. Ostatecznie po 25 minutach gry Siódemka prowadziła 15:13. Rywale lepiej też weszli w drugą część spotkania i po kilku minutach odskoczyli na pięć trafień (20:15). Nasz zespół zaczął popełniać coraz więcej błędów, a problemów dostarczali też dobrze dysponowani bramkarze z Legnicy. Mimo ambitnej walki, w tym dniu to przeciwnicy byli lepsi i ostatecznie zwyciężyli 35:24.

Po tym meczu obie drużyny mają na swoim koncie po 36 punktów, ale teraz to Siódemka Miedź wyszła na czoło tabeli mając korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań. Przypomnijmy, że w Legnicy ŚKPR wygrał 25:22.

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 24:35 (13:15)

ŚKPR: Anioł – Mitek 7, Czapla 6, D, Błaszczyk 5, Maksymowicz 4, Szczygieł 2, Bagiński, Marek, Choiński

Wyjątkowy sympatycznym dniem dla drużyny chłopców ŚKPR-u I Świdnica trenerki Justyny Curyl był mikołajkowy wtorek, 6 grudnia. Piąty mecz w Dolnośląskiej Lidze Chłopców i piąte zwycięstwo, tym razem z Dziewiątką Legnica 27:10 (11:3). Było to bardzo pewne zwycięstwo naszej drużyny. W pierwszej połowie pozwolili rywalom rzucić tylko trzy bramki. W drugiej bardziej niż na grze obronnej skupili się na zdobywaniu bramek i ostatecznie zwyciężyli różnicą siedemnastu trafień! Warto podkreślić, że na parkiecie pojawiła się cała szesnastka zawodników!

ŚKPR I Świdnica – Dziewiątka Legnica 27:10 (11:3)

ŚKPR: Wasilewicz – Kozar 8, Stramek 8, Bronikowski 4, Święs 3, Warachim 1, Kortas 1, B. Miedziński 1, Matlak 1, Sawicki, Ożóg, Szumowski, Banaś, Włudyka, Szmaj, Kula

Poprzedni artykułZa kilka dni premiera filmu „Avatar: Istota wody”. Najnowsze dzieło Camerona będzie widowiskowe [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułJaka powinna być odzież do biegania? Najlepsze propozycje na jesień i zimę