Ze specjalnym koncertem pięknych polskich kolęd i pastorałek kapela góralska „Janicki” wystąpi podczas spotkania noworocznego, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2023 roku o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Na wspólne kolędowanie z Kapelą Góralską „Janicki” zapraszają burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, za okazaniem zaproszenia. Zaproszenie są dostępne w Urzędzie Miejskim w Żarowie, ul. Zamkowa 2, pok. nr 17 oraz w kasie basenu GCKiS, ul. Piastowska 10. Ilość miejsc ograniczona.
Góralska kapela „Janicki” powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. W 2003 roku do kapeli dołączył prawie 30 osobowy zespół „Janicki” utworzony na bazie chóru Te Deum z Czarnego Boru. Od 2010 roku zaczęła się również systematyczna praca z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. „Janicki” pielęgnują tradycje ojców swoich przybyłych za chlebem na ziemię dolnośląską po II wojnie światowej z tzw. Szerokiego Podhala. Są kontynuatorem zespołu góralskiego działającego w Czarnym Borze do lat 70-tych XX wieku, a założonego przez Wincentego Kurnytę w 1946 roku. Prezentują folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec.

/UM Żarów, opr. mn/

![Miasteczko Świętego Mikołaja ulokowało się w Żarowie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miasteczko-Swietego-Mikolaja-Zarow-7-12-2025-3-238x178.jpg)




![Nocny pożar przy placu Drzymały. Ewakuowano mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/plac-Drzymaly-10A-po-pozarze-2025.12.08-6-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul.-Marcinkowskiego-1-100x75.jpg)

![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)