Strona główna Sport Piłka ręczna Końcówka roku pod znakiem meczu w hali lidera

Końcówka roku pod znakiem meczu w hali lidera

0

Kapitalnie zapowiada się ostatni w tym roku mecz piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. W 12. kolejce I ligi świdniczanie udadzą się do Kątów Wrocławskich na pojedynek z liderem tabeli, GOKiS-em. Smaczków jest dużo, toteż i apetyty są spore. Wyjazd nieodległy, warto zatem wybrać się na mecz i w sobotę, 17 grudnia o godzinie 19.00 dopingować ŚKPR w hali rywala!

GOKiS otwiera tabelę mając na koncie dziesięć zwycięstw i zaledwie jedną porażkę (na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie). Ekipa z Kątów ma tyle samo punktów, co druga w stawce Siódemka Miedź Legnica. O wyższym miejscu kąteckiej drużyny decyduje lepszy bilans bramkowy – bezpośrednie starcie tych zespołów zaplanowane jest w następnej kolejce, już po nowym roku. GOKiS legitymuje się najlepszą obroną w lidze – 253 stracone bramki (średnio 23 na mecz). Lwia w tym zasługa bramkarza Tomasza Wasilewicza. Popularnego „Miśka” nie trzeba specjalnie przedstawiać – przez wiele lat strzegł także bramki naszego klubu. GOKiS to także trzecia siła ofensywna ligi 356 rzuconych bramek (średnio 32 na mecz). Wielką cegłę do tego wyniku dorzucił kolejny nasz były zawodnik, wychowanek ŚKPR-u – Patryk Rogaczewski (82 bramki). I to właśnie owe dwa największe smaczki, jakie czekają na kibiców w sobotni wieczór.

Faworytem będą gospodarze, ale Szare Wilki też mają swoje cele i ambicje, a ostatnia forma – cztery zwycięstwa z rzędu napędzają apetyt watahy na kolejną zdobycz. W tym sezonie świdniczanie już jednego lidera zdetronizowali, zatem… Najlepszymi strzelcami zespołu z Kątów są wspomniany już skrzydłowy Patryk Rogaczewski (80 bramek/11 meczów/średnia 7,4), a także skrzydłowy Michał Wysocki (49/10/4,9) i rozgrywający Dawid Król (44/11/4). W szeregach ŚKPR-u (i całej ligi) liderem pozostaje: Michał Wojtala (88/11/8). Drugą strzelbą jest Mateusz Redko (53/11/4,8), a trzecią Adam Chmiel (46/11/4,2).

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej zaprasza gorąco kibiców, aby w sobotni wieczór wieczór wsparli nasz zespół dopingiem w hali rywala. Dla tych, którzy nie dotrą będzie przeprowadzona relacja tekstowa (wynik co kilka minut) na stronie ŚKPR-u na FB.

12. kolejka (17-18.12)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Tęcza Folplast Kościan
Wolsztyniak Wolsztyn – Siódemka Miedź Huras Legnica
GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica
Grunwald Poznań – Real Astromal Leszno
Bór Joynext Oborniki Śląskie – Trójka Nowa Sól
AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra – SPR Gorzyce Wielkie
Olimp Grodków – ZEW Świebodzin

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 4
Zwycięstwa Świdnicy: 2 (2 w Świdnicy)
Remisy: 0
Zwycięstwa Kątów Wrocławskich: 2 (2 w Kątach)
Bilans bramek: 97:112

2021/22 – I liga
GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica 37:23 (17:13)
ŚKPR Świdnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 25:20 (16:10)

2018/19 – II liga
ŚKPR Świdnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 26:23 (16:12)
GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica 32:23 (16:8)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułAkcja zima w Świdnicy. Które ulice są odśnieżane? Gdzie interweniować w razie problemów?
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]