Strona główna Artykuł sponsorowany Jak działa szczoteczka elektryczna i czy faktycznie czyści zęby lepiej?

Jak działa szczoteczka elektryczna i czy faktycznie czyści zęby lepiej?

0

Szczoteczka do zębów jest jednym z najbardziej podstawowych sprzętów, używanych każdego dnia. Choć jeszcze do niedawna standardem były szczoteczki manualne, obecnie o wiele częściej używane są wersje elektryczne, a prawdziwe triumfy święci szczoteczka soniczna. Czym różni się elektryczna wersja od wersji manualnej i dlaczego warto postawić właśnie na szczoteczkę elektryczną do codziennej pielęgnacji jamy ustnej?

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Szczoteczki elektryczne są niezwykle popularne i coraz bardziej wypierają z użycia szczoteczki manualne. Każda szczoteczka elektryczna wyposażona jest w elektryczny silniczek, napędzający jej główkę. Główka zostaje wprawiona w ruch rotacyjny i pulsacyjny o wysokiej częstotliwości. Dzięki tym ruchom, dokładne oczyszczenie powierzchni zębów jest o wiele prostsze. Oprócz osadu, który zbiera się na zębach każdego dnia, szczoteczka elektryczna usuwa również płytkę nazębną, która nieusunięta, zmieniłaby się w kamień nazębny, a następnie w próchnicę. Szczoteczki elektryczne zazwyczaj mają okrągłą główkę i są bardzo wygodne w swoim zastosowaniu. Główka szczoteczki elektrycznej wykonuje bardzo szybkie ruchy, które pomagają pozbyć się wszelkich bakterii, a mycie zębów staje się prawdziwą przyjemnością.

Szczoteczki elektryczne, a szczoteczki soniczne

Bardziej zaawansowanym i nowocześniejszym rodzajem szczoteczki elektrycznej jest szczoteczka soniczna. Na chwilę obecną to właśnie szczoteczki soniczne są uznawane za najskuteczniejsze. Oprócz oczywistego usuwania osadu i płytki nazębnej, szczoteczki soniczne skutecznie usuwają także bakterie i przebarwienia, wykorzystując fale dźwiękowe. W główce szczoteczki sonicznej znajduje się mały generator, który generuje fale dźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Fale te zabijają wszelkie bakterie w jamie ustnej. Oprócz fal dźwiękowych, szczoteczki do działania wykorzystują także zjawisko kawitacji, czyli przemiany cieczy w gaz. Cząsteczki śliny razem z pastą zostają wprawione w ruch, a powstające w ten sposób pęcherzyki powietrza skutecznie usuwają wszelkie bakterie i zanieczyszczenia również z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych.

Marka Oral-B w swojej ofercie posiada szczoteczki elektryczne, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jak np. technologia magnetyczna iO. Łączy ona mikrowibracje włókien z główką szczoteczki, co daje niezwykłe uczucie świeżości. szczoteczki Oral-B najnowszej generacji wykorzystują sztuczną inteligencję, by przekazywać wskazówki dotyczące dokładnego czyszczenia zębów, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

Trudno jest jednoznacznie określić, czy lepsze są szczoteczki elektryczne czy soniczne. Oba rodzaje szczoteczek są bardzo skuteczne w swoim działaniu. Szczoteczki soniczne są jednak rozwiązaniem zdecydowanie najnowocześniejszym i wykorzystującym najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najnowocześniejsze szczoteczki soniczne Oral-B posiadają w sobie szereg dodatkowych funkcjonalności, np. połączenie z aplikacją śledzącą postępy w szczotkowaniu zębów. Za najlepszy model szczoteczki sonicznej Oral-B uważa się Pulsonic Slim Luxe. Badania wykazały, że jej stosowanie pozwala na poprawę zdrowia dziąseł już w ciągu 4 tygodni.

Na czym polega przewaga szczoteczki elektrycznej nad manualną?

Szczoteczka manualna to ta najprostsza wersja, znana nam wszystkim od wielu lat. To najstarszy wariant szczoteczki, który wciąż jest stosowany, choć coraz bardziej wypierany przez szczoteczki elektryczne i soniczne. Mechanizmu używania tego rodzaju szczoteczki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Warto jednak podkreślić, że efekty uzyskiwane podczas szczotkowania zębów szczoteczką manualną nie są tak dobre, jak efekty szczotkowania szczoteczką elektryczną czy soniczną. Za stosowaniem szczoteczek elektrycznych przemawiają także badania kliniczne. Wykazały one, że szczoteczki rotacyjno- oscylacyjne znacznie skuteczniej usuwają płytkę nazębną i umożliwiają utrzymanie higieny i czystości jamy ustnej i zębów. Szczoteczki manualne wymagają stosowania odpowiedniej techniki i czasu szczotkowania, by mogło ono być w pełni skuteczne. Szczoteczki Oral-B są wyposażone w 2-minutowy timer, który pilnuje optymalnego czasu czyszczenia zębów za nas. Najbardziej zaawansowane modele szczoteczek posiadają również czujnik siły nacisku, którego rolą jest ochrona zębów i delikatnych dziąseł przed zbyt dużym naciskiem i zbyt intensywnym szczotkowaniem. Kolejną funkcjonalnością szczoteczek elektrycznych są tryby pracy do wyboru. Taka szczoteczka nie tylko czyści zęby, ale także pielęgnuje dziąsła i czyści język. Po takim zabiegu czyszczenia jama ustna jest higienicznie czysta.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Przy wyborze szczoteczki do zębów warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i upodobania. Są ludzie, którzy mimo znajomości zalet szczoteczki elektrycznej, i tak wolą mieć szczoteczkę manualną w swojej tradycyjnej formie. Trzeba pomyśleć o optymalnej twardości włosia- osoby z problemem dziąseł wrażliwych powinny zawsze wybierać szczoteczki z włosiem miękkim. Decydując się na szczoteczkę elektryczną, warto wybrać model, który nie tylko czyści, ale także pielęgnuje całą jamę ustną. Szczoteczka elektryczna Oral-B sprawdzi się w tym zadaniu najlepiej.

Zalety szczoteczki elektrycznej i manualnej- którą wybrać?

Szczoteczka elektryczna jest bardzo wygodna w stosowaniu. Pozwala zadbać o higienę jamy ustnej w kompleksowy sposób, podobnie, jak szczoteczka soniczna. Szczoteczka elektryczna posiada wymienne końcówki, co znacząco zwiększa jej funkcjonalność i żywotność, a do tego usuwa nawet o 100% więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. Badania mówią więc same za siebie- szczoteczka elektryczna zdecydowanie wygrywa pojedynek z manualną, dbając o zdrowie i czystość jamy ustnej na najwyższym poziomie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia
Następny artykułWygraj wyjątkowe kalendarze Swidnica24.pl na 2023 rok [KONKURS]