Strona główna Sport Inne Frekwencja dopisała

Frekwencja dopisała [FOTO/WYNIKI]

0

Przy wyjątkowo wysokiej frekwencji w czwartek, 1 grudnia odbył się turniej tenisa stołowego klas 7-8 szkół podstawowych. Zawody rozgrywane w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” na terenie hali Zawiszów przy SP 1 zgromadziły sześć zespołów dziewcząt i aż dziewięć reprezentacji chłopców ze świdnickich podstawówek.

W obu kategoriach drużyny rozstawione były do grup złożonych z trzech zespołów. Następnie najlepsze drużyny trafiały do grupy finałowej, gdzie dalej grały systemem każdy z każdym. Spotkanie pomiędzy szkołami grane było do trzech wygranych meczów. Najpierw rozgrywano dwa mecze singlowe i jeden deblowy, a gdy to nie dawało zwycięstwa, dogrywano kolejne dwa single. Większość spotkań zwłaszcza w fazie eliminacyjnej kończyło się dość szybko wynikami 3:0 lub 3:1. Dopiero w ścisłych finałach pojedynki wyglądały na bardziej wyrównane i wiele z nich zamykało się wynikiem 3:2. Zespoły w turnieju tenisa walczyły nie tylko o punkty do świdnickiego współzawodnictwa, ale również o awans do finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie w marcu przyszłego roku. W tym wypadku po dwie najlepsze drużyny przechodziły na dalszy szczebel rozgrywek.

Kończąc turniej uczestnicy otrzymali od organizatora – Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich zespołach: Milena Struzik i Nikodem Jarosz (SP 1), Kacper Wilk (SP 2), Julia Miechurska i Wojciech Drozd (SP 4), Maja Kaczmarczyk i Michał Hajduga (SP 6), Maja Kistela i Wiktor Czuprikow (SP 8 ), Kiril Zhoholko (SP 105), Dominik Jerzyło (SP 315), Wiktoria Markowska i Stanisław Piekarz (NSP Bliżej Dziecka), Amelia Karwała i Łukasz Karwała (NKSP Caritas).

KOŃCOWA KLASYFIKACJA (z punktacją do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. NKSP Caritas – 6 pkt
5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
6. SP 1 – 4 pkt

CHŁOPCY
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 2 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 105 – 6 pkt
5. SP 6 – 5 pkt
6. NKSP Caritas – 4 pkt
7. SP 1 – 3 pkt
8. NSP Bliżej Dziecka – 2 pkt
9. SP 315 – 1 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułNowe badania nad teatrem Szekspira. Alchemicy zapraszają na lekcję prof. Kocura
Następny artykułJarmarki, spotkania z Mikołajem, kolędowanie. Jakie atrakcje szykują się w regionie?